Розпочалася XVII хвиля екосоціальної ініціативи «Посади дерево миру»

16 жовтня 2024, 18:30 6

Розпочалася XVII хвиля Всеукраїнської акції «Посади дерево миру», ініціатором якої є Бюро УГКЦ із питань екології. Мета цієї безтермінової екосоціальної ініціативи — зцілення соціально-екологічних ран війни, єднання в молитві за перемогу, справедливий мир і збереження створіння.

Розпочалася XVII хвиля екосоціальної ініціативи «Посади дерево миру»

Про це повідомляє Інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології.

У межах ініціативи, за підтримки та координації архиєпархіальних, єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ із питань екології, у всіх архиєпархіях, єпархіях та екзархатах УГКЦ в Україні будуть висаджені парафіяльні Сади перемоги.

Екобюро запрошує долучатися до ініціативи душпастирів, вірян й усіх небайдужих.

Між учасниками акції буде розіграно сертифікат на посадку 50 плодових дерев навесні 2025 року.

Умови участі в розіграші сертифікату «Сад перемоги»:

1. Поширити пресанонс акції на своїх сторінках у соцмережах і розмістити скрін у коментарях під постом акції на сторінках Екобюро УГКЦ у соціальних мережах;
  2. Висадити Сад перемоги (не менше 10 саджанців плодових дерев) і зробити допис у соцмережах про участь в акції з хештегом #СадиПеремоги. Розмістити скріншот допису в коментарях під постом акції на сторінках Екобюро УГКЦ у соціальних мережах не пізніше 4 листопада, вказавши геолокацію закладеного саду.

Розіграш сертифікату «Сад перемоги» відбудеться 6 листопада 2024 року (Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів) за допомогою генератора випадкових чисел.

Довідка

Акція «Посади дерево миру» стартувала в Україні з ініціативи Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви у 2016 році й була підтримана Мінприроди України. Згодом до акції також приєдналися національні природні парки та заповідники, місцеві органи влади і представники різних Церков та релігій, завдяки чому було висаджено сотні тисяч плодових і декоративних дерев.

Ініціатива Сади перемоги (Victory gardens) початково зародилась у Сполучених Штатах, Великобританії, Канаді, Австралії та Німеччині під час Першої та Другої світових війн, коли на приватних і громадських територіях масово висаджували фруктові сади.

Крім непрямої допомоги військовим, такі сади також розглядалися як засіб для покращення морального духу громадян, оскільки садівники мали змогу інвестувати в життя й добробут і отримувати винагороду у вигляді врожаю. Сади перемоги були частиною забезпечення тилу («домашнього фронту») цих країн, свідченням стійкості, віри й надії на остаточну Перемогу.