Священний Синод Єпископів УГКЦ

Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви разом із Отцем і Главою УГКЦ становить найвищу владу в Українській Греко-Католицькій Церкві. Він є виявом єдності та спільності цієї Церкви. Також Синод Єпископів є законодавчим зібранням усіх висвячених єпископів УГКЦ відповідно до загальних та партикулярних канонів цієї Церкви. Він обирає власного Голову, Отця і Главу Церкви, і членів єпископату згідно із загальним та партикулярним правом УГКЦ. Синод творить закони, необхідні для УГКЦ, і є найвищим трибуналом цієї Церкви. Членами Синоду Єпископів є всі висвячені єпископи УГКЦ: єпархіальні, титулярні чи емерити, хоч би де вони були поставлені.

До компетенції Синоду Єпископів УГКЦ належить:

• дбати про душпастирське служіння та місійну діяльність усієї УГКЦ;
  • видавати закони для УГКЦ;
  • бути залученим до управління УГКЦ, даючи поради чи згоду згідно з нормами загального права;
  • вершити правосуддя, будучи найвищим трибуналом;
  • вибирати Отця і Главу Церкви;
  • вибирати єпископів та інших кандидатів на уряди;
  • приймати зречення Отця і Глави Церкви.

Синод Єпископів на чолі з Отцем і Главою Церкви канонічно представляє УГКЦ, провадить її, чуваючи над її місією у світі.

Більше про Синод Єпископів УГКЦ — на сайті Синоду.

Постійний Синод

Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви — це група єпископів, яка діє від імені Патріаршого Синоду і є дорадчим органом для Глави Церкви. Постійний Синод складається із Отця і Глави УГКЦ, який його очолює, і чотирьох єпископів, призначених на п’ять років. Одного з цих єпископів іменує Отець і Глава УГКЦ, а інших трьох, серед яких принаймні двоє повинні бути єпархіальними єпископами, обирає таємним голосуванням Синод Єпископів. У той самий час і спосіб призначаються інші чотири єпископи-заступники, які заміняють членів Постійного Синоду в разі їхньої неможливості бути на засіданні. Постійний Синоду у своїй діяльності керується нормами загального і партикулярного права УГКЦ, Статутом Синоду Єпископів УГКЦ і Статутом Постійного Синоду УГКЦ.

Персональний склад Постійного Синоду

Блаженніший Святослав Шевчук
Владика Борис Ґудзяк
Владика Володимир Ющак
Владика Богдан Дзюрах
Владика Йосафат Мощич

Заступники членів Постійного Синоду

Владика Ярослав Приріз
Владика Браян Байда
Владика Михайло Бубній
Владика Теодор Мартинюк

Секретаріат Синоду Єпископів УГКЦ

Секретаріат Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви є підрозділом Патріаршої курії УГКЦ, який допомагає Отцю і Главі Церкви в підготовці і проведенні Синодів Єпископів УГКЦ та в забезпеченні всіх аспектів, пов’язаних із діяльністю Синоду в міжсинодальний період.

Постійними працівниками Секретаріату є: Секретар Синоду Єпископів, заступник Секретаря Синоду Єпископів, архівіст та інші працівники, призначені для виконання статутних завдань і забезпечення потреб Секретаріату.

Секретар Синоду

Секретарем Синоду Єпископів УГКЦ є преосвященний владика Андрій Хім’як.

Адреса: а/с 129, вул. Микільсько-Слобідська, 5, Київ 02002, Україна
Для кореспонденції: а/с 129, Київ 02002, Україна