Департамент військового капеланства УГКЦ

Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ є допомiжним органом при Главі Української Греко-Католицької Церкви та Синоді Єпископів УГКЦ у сфері душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України, а також членів їх сімей.

Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ заснований на підставі Декрету Блаженнішого Любомира (Гузара) від 2006 року.

У своїй діяльності ДВК ПК керується Кодексом Канонів Східних Церков, Партикулярним правом УГКЦ, даним Статутом та окремими положеннями про службу військового капеланства у сфері душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України.

Головною метою Департаменту є підготовка, взаємодія і координація діяльності штатних і резервних капеланів УГКЦ задля забезпечення душпастирської опіки військовослужбовців, працівників, членів їх родин, поранених, родин загиблих військовослужбовців, ветеранів війни та військової служби силових структур України шляхом задоволення їх релігійних потреб, духовно-просвітницької діяльності та соціального служіння.

Завдання душпастирської опіки

• Навчання віруючих військовослужбовців основам віровчення
  • Виховання любові до Бога, готовності до самопожертви заради Батьківщини і ближніх
  • Розвиток у військовослужбовців стійких моральних якостей — справедливості, мужності, поміркованості, дисциплінованості, вірності своїм обов’язкам тощо;
  • Виховання почуття любові до Батьківщини, поваги до загальнолюдських цінностей, культурного та духовного надбання

Керівник Департаменту

Керівником Департаменту військового капеланства УГКЦ є преосвященний владика Михаїл Колтун.

Адреса: вул. Микільсько-Слобідська, 5, Київ 02002, Україна

Сайт: kapelanstvo.ugcc.ua