Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я

Комісія Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства охорони здоров’я є виконавчим і дорадчо-консультативним структурним підрозділом Курії Глави Української Греко-Католицької Церкви.

Декретом Блаженнішого Любомира (Гузара) від 30 листопада 2004 року, була створена Комісія народного здоров’я Києво-Галицької Митрополії УГКЦ. На підставі Декрету Блаженнішого Святослава (Шевчука) від 5 грудня 2011 — створена Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

Метою діяльності Комісії є допомагати Главі УГКЦ у формуванні та реалізації пропозицій щодо діяльності УГКЦ у сфері душпастирства охорони здоров’я, сприяти захисту гідності життя та здоров’я людини від її зачаття до природної смерті.

Напрямки діяльності

• Координація діяльності єпархіальних комісій у справах душпастирства охорони здоров’я
  • Заохочення, підтримка і координація єпархіальних ініціатив
  • Розвиток системи медичного (лікарняного) капеланства
  • Організація та координація вишколу й формації представників єпархій для діяльності у сфері душпастирства охорони здоров’я
  • Розвиток співпраці з релігійними та громадськими організаціями і з органами державної влади усіх рівнів щодо розробки та реалізації програм, які стосуються сфери діяльності Комісії
  • Моніторинг проблем у сфері охорони здоров’я, пов’язаних з якістю та умовами лікування, з науковими дослідженнями і технічними засобами інтервенції, які безпосередньо впливають на природу та гідність людини, а також напрацювання пропозицій Церкви щодо їх кращого вирішення
  • Розробляння пасторальних програм, методичних і дидактичних матеріалів
  • Організація та проведення семінарів, тренінгів, нарад і конференцій
  • Видавнича діяльність

Голова Комісії

Головою Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я є сестра Севастіяна Карвацька, ЧСВВ.

Адреса: вул. Хуторівка, 35-Б, Львів 79031, Україна
Для кореспонденції: а/с 5377, Львів 79031, Україна