«З янголом у пікселі»: Відбулася презентація книжки-історії військового капеланства у Львівській архиєпархії

20 листопада 2023, 14:13 98

19 листопада в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулася презентація книжки «З янголом у пікселі: історія військового капеланства у Львівській архиєпархії УГКЦ». Вона має 11 авторів і розповідає історію військового капеланства у Львівській архиєпархії УГКЦ.

Про це йдеться на інформаційному порталі капеланського служіння.

Презентація в Гарнізонному храмі розпочалася молитвою та вітальним словом владики Ігоря Возьняка, архиєпископа і митрополита Львівського.

«Ця книжка є свідченням історії нашого народу. Її цінність — в особистих розмовах та яскравих світлинах. Адже через прекрасні інтерв’ю та рідкісні світлини ми заглиблюємося в історію нашої Церкви», — наголосив владика Ігор.

Книжка містить 11 інтерв’ю з особистостями, які засновували військове капеланське служіння у Львівській архиєпархії, а також тими, хто невпинно продовжує розвивати цей напрям служіння.

«Для нас, капеланів Львівської архиєпархії, ця книжка стала ковтком свіжого повітря. Ми підсумували те, що відбулося в нашій історії. Маємо надію, що вона допоможе нам розвиватися далі. Ця книжка — свідчення Божого промислу. Господь зробив усе, щоб ми, священники, ще на зорі незалежності змогли вкладати ці духовні цеглини в розвиток капеланства», — зазначив о. Тарас Михальчук.

До книжки ввійшли інтерв’ю з духовенством, а також розмови з начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, начальником Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, матір’ю загиблого полковника Андрія Соколенка та дружиною загиблого генерал-майора Сергія Кульчицького.

«Книжка „З янголом у пікселі“ — це книжка про шлях військового капеланства, яке почалося не від періоду незалежності України. Ми мали чимало духовних провідників і до Другої світової війни. Тут, у текстах інтерв’ю, кожен із нас засвідчив свій шлях, свої кроки. Це — свідчення для всіх, що Українська Греко-Католицька Церква має свій шлях капеланства», — наголосив владика Степан Сус.

На думку упорядниці видання, кандидата наук із соціальних комунікацій, доцента кафедри нових медій Юліани Лавриш, презентована книжка є коротким нарисом історії розвитку військового капеланства у Львівській архиєпархії УГКЦ від початку 2000-х. Майже 30 років тому ніхто не підозрював, що Україна перебуватиме у стані жорстокої війни з північним сусідом, а інституція військового капеланства буде настільки важливою.

«З янголом у пікселі: історія військового капеланства у Львівській архиєпархії УГКЦ» є також спогадом-реквіємом за всіма загиблими Захисниками і Захисницями. Робота над виданням розпочалася наприкінці 2022-го — першого року повномасштабної війни росії з Україною.

Завершилася презентація книжки мистецькою програмою на підтримку Збройних сил України у виконанні Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії.

Департамент інформації УГКЦ,
Фото: Роман Дацьо