«Ворог серед ночі приніс смерть на нашу землю, а ми віримо, що прийде ранок воскресіння», — владика Богдан Дзюрах у День Незалежності
День Незалежності є особливим святом, бо об’єднує всіх українців. Але це свято сьогодні позначене неймовірними стражданнями. Такими словами звернувся до присутніх на Літургії в катедральному храмі в Мюнхені апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах.
Говорячи про те, що переживає під час війни український народ, єпископ підкреслив, що, окрім нових руйнувань, є ще й знаки надії — звільнені території та послання Глави УГКЦ, який не покинув Києва і щодня звертається до українців. Тут владика Богдан зауважив, що Блаженніший Святослав, перераховуючи в кожному зверненні болючі події минулого дня, таким чином торкаючись ран нашого народу, прохаючи Божого зцілення, потім повторює просте і життєствердне: «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!».
Далі єпископ роздумував над значенням слів, якими Глава УГКЦ завершує свої щоденні звернення. «Україна стоїть на очах усього світу у своїй гідності, свободі та своїй славі. Вислів „Слава Україні!“ відомий в цілому світі. І в цих словах люди виявляють свою шану нашому народу і захоплення його героїзмом. Ми вистояли силою духу нашого народу, — силою Божого Духа, який діє і перемагає в нашому народі. Ми виступаємо проти ворога з силою Божого Духа — Духа життя і любові, правди і добра. І саме тому цей дух ніхто не зможе подолати», — підкреслив владика Богдан.
Роздумуючи над глибиною змісту і дійсності слів Блаженнішого Святослава «Україна бореться!», проповідник сказав: «Ми сьогодні дякуємо всім нашим захисникам, які ціною власного життя стримують ворога і визволяють нашу землю. Але мусимо пам’ятати, що найбільше поле битви — це серце кожної людини. Бо в серці зароджуються як задуми війни, так і проростають зерна перемоги. У серці кожного з нас має започатковуватися і довершуватися перемога, кульмінацією якої буде перемога на полі битви. Потрібні великі зусилля на духовному фронті, щоб не допустити ворога-диявола до наших душ, наших сердець. Маємо просити в Бога прощення за наші гріхи, починаючи від провідників народу і закінчуючи собою. Або навпаки — починаючи від самих себе, благаючи в Господа прощення за нашу легковажність, за допуск гніву і ненависті, бажання помсти. Перепросити за те, що піддавалися страхові і зневірі, лінивству і малодушності. Ми переживаємо, щоб світ не втомився, але небезпекою є, що ми самі можемо приспати власну чуйність, притупити сумління. Мусимо надалі чувати над собою і робити все, що в наших силах, щоб наближати ранок воскресіння, ранок миру. Ворог серед ночі приніс смерть на нашу землю, а ми віримо, що прийде ранок воскресіння, так як він прийшов після смерті Ісуса. Господь прийшов до апостолів крізь зачинені двері і сказав їм слова, які ми сподіваємося почути над нашими київськими пагорбами: ʻʻМир вам! ʼʼ».
Третє, що згадує Блаженніший Святослав у своїх щоденних посланнях — «Україна молиться!», зазначив владика Богдан і поділився своїми спогадами про візит одного єпископа з окупованих територій України, який казав: «Україна переможе, бо Україна молиться». А також схожі слова пролунали з вуст росіянок на паломництві в Єрусалимі, котрі сказали: «Вони непереможні, бо вони моляться».
Відтак владика закликав долучатися до молитов за Україну, бо молитва — це найбільша зброя, якою ми можемо перемогти диявола й агресора. «Молитвою ми підтримуємо тих, хто бореться на полі бою, хто захищає Україну, щоб вона вистояла і дочекалася світанку воскресіння, щоб ті слова „Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!“ звучали аж до переможного світанку воскресіння», — сказав єпископ.
На завершення своєї проповіді владика Богдан поділився текстом ранкового листа однієї добродійки, у якому була її молитва за Україну.
Після Літургії зі словом привітання з нагоди Дня Незалежності до всіх присутніх звернувся генеральний консул України в Мюнхені п. Юрій Ярмілко, а потім усі помолилися панахиду за тих, хто віддав своє життя за волю Батьківщини та загинув у війні з росією.
Департамент інформації УГКЦ