Військових з Івано-Франківщини поблагословили мощами священномученика Йосафата Кунцевича

14 червня 2023, 12:09 78

На вогневих рубежах, що захищають воїни з Івано-Франківщини, побували мощі священномученика Йосафата, які доставив на фронт о. Василь Пасічник-Рак.

У місцевостях, розташованих близько м. Бахмута, о. Василь Пасічник-Рак, синкел у справах капеланського служіння Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ і військовий капелан, відслужив Божественні Літургії для мужніх та незламних захисників України.

Як зазначає капелан, воїни радо приступали до Таїнств Покаяння та Євхаристії, приймали благословення від мощей святого Йосафата Кунцевича — апостола єдності та любові. Адже відомо, що цей рік проголошений роком цього святого.

«Спокій і впевненість приходили до серця. Всіх окрилював дух надії на перемогу та підкріплення з Небес», — зазначає о. Василь.

Священнослужитель також запевнив військовослужбовців у духовній єдності всієї Церкви з воїнами. За словами капелана, духовні розмови тривали годинами — до глибокої ночі.

«Війна спричинила небачені руйнування та жертви. Найгірше — душевні рани. Словом Божим і молитвою долаємо лихо», — наголошує о. Василь.

Від імені командування військової частини а7091 у знак вдячності та поваги було передано іменний прапор для Івано-Франківській архиєпархії УГКЦ.

Душпастир зазначає, що архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин та єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ владика Микола Семенишин з радістю прийняли цей дарунок від захисників.

«І надалі всіма зусиллями духовно підтримуватимемо ЗСУ, благатимемо Бога та Його святих за переможне закінчення кровопролитної війни, — запевняє синкел у справах капеланського служіння архиєпархії і додає: — Потрібно свіжих людських сил, щоб поповнювати ряди захисників. Треба враховувати неминучі втрати та чинник швидкого фізичного та психологічного вигорання військовослужбовців».

за матеріалами Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії