Відбулася зустріч ВРЦіРО з Державним cекретарем Святого Престолу

23 липня 2024, 17:01 172

22 липня 2024 року в рамках візиту в Україну (19–23 липня) Державний секретар Святого Престолу кардинал Пʼєтро Паролін зустрівся із Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). Зустріч відбулася в приміщенні Апостольської нунціатури в Києві.

Відбулася зустріч ВРЦіРО з Державним cекретарем Святого Престолу

Під час зустрічі сторони обговорили різні аспекти, повʼязані з агресією російської федерації проти України, а саме: гуманітарні питання, засудження ідеології «русского міра», сприяння захисту прав людини на окупованих територіях, повернення в Україну незаконно утримуваних росією осіб, зокрема дітей і цивільних, статус священнослужителів під час воєнного стану, роль Церков у підтриманні суспільства в час важких випробувань і допомогу людям і сімʼям, які страждають.

Представники ВРЦіРО подякували кардиналу Пароліну за його візит в Україну, за постійний голос Святого Престолу на міжнародному рівні щодо війни в Україні та страждань і трагедії українського народу у звʼязку з російською агресією, за підтримку мирних ініціатив України та сприяння у встановленні справедливого миру для нашої держави, за гуманітарну допомогу й лікування українських дітей, повернення додому українських військових та цивільних.

У зверненні до членів ВРЦіРО Державний секретар зазначив, що його візит в Україну — це не тільки спосіб виявити солідарність з українським народом з боку Папи Франциска, а й меседж до міжнародної спільноти.

У своєму виступі кардинал наголосив на потрійній місії Святого Престолу щодо війни в Україні. Перша місія — робити все, щоб світ не забув про цю війну . Тому Святий Престол і голос Папи постійно звертається до сумління сучасних людей, щоб світ памʼятав про біль війни в Україні.

Друга місія — гуманітарна. Вона включає в себе надання необхідної гуманітарної допомоги людям в Україні та активність Святого Престолу щодо підтримки і звільнення військовополонених та цивільних, яких незаконно утримує росія.

Третя місія — це дипломатія. Владика П'єтро Паролін підкреслив, що дипломатія має єдину мету — сприяти справедливому мирові, а також запобігати війні. Війна не може бути інструментом вирішення проблем сучасності, тому Ватикан від початку підтримує Формулу миру Президента України в межах своєї компетенції, зокрема в гуманітарних питаннях. Святий Престол робитиме все для того, щоб була знайдена діяльна, справедлива формула миру для припинення російської агресії в Україні .

На завершення зустрічі Державний секретар запросив ВРЦіРО прибути з наступним візитом до Апостольської столиці.

У зустрічі ВРЦіРО з кардиналом П'єтро Пароліном узяв участь Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас та Надзвичайний і Повноважний посол України при Святому Престолі Андрій Юраш.

Нагадаємо, що у січні 2023 року Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій здійснила візит до Ватикану й зустрілася з Папою Францизском, Державним секретарем кардиналом П'єтро Пароліном та іншими офіційними особами.

ВРЦіРО