«Учасники катехитичних конкурсів — це нові апостоли, які нестимуть у життя Добру новину про Христа», — Назар Дуда

22 червня 2023, 17:48 70

Цими вихідними у Львові відбувся останній етап Всецерковної інтелектуальної гри «Що? Де? Коли? — 2023». За звання кращих змагалися 27 команд — переможців попереднього, єпархіального, рівня конкурсу, а це понад 180 учасників. Нагороди вже у переможців, учасники повернулися до своїх домівок і це добрий час на оцінення результатів конкурсу та підбиття його підсумків. «Чи вдався конкурс?», «Чи плануються наступні?» — про це розповідає заступник голови ПКК УГКЦ, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ п. Назар Дуда. Далі — пряма мова.

Готуватися до конкурсу «Що? Де? Коли? — 2023» ми почали майже рік тому. Разом із головами катехитичних комісій усіх єпархій та екзархатів нашої Церкви в Україні обговорювали кращий формат проведення конкурсу, прописували умови та складали запитання. Сьогодні, після закінчення гри, впевнено можемо сказати, що конкурс вдався.

Однак тут варто зауважити, що це не перший наш конкурс. Попередні роки ми систематично проводили подібні змагання («Пісня серця», брейн-ринг на тему «Дари і плоди і Святого Духа», конкурс «Слідами Митрополита» та різнотематичні конкурси малюнка). Через карантинні обмеження та війну були вимушені зупинити їхню організацію, але всі ми — і організатори, і учасники — чекали на можливість провести подібні змагання у формі живої зустрічі. Адже сьогодні всі спраглі таких зустрічей. А такі конкурси, їхнє підготування, є додатковою нагодою і мотивацією збиратися разом, спілкуватися, вивчати теми, обговорювати їх, а потім — разом змагатися.

Заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ п. Назар ДудаЗаступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ п. Назар Дуда

Тому нам особливо приємно, що на перший після тривалої перерви конкурс з’їхалося стільки учасників фактично з усіх областей України. Ми вітали команди з Одеського, Харківського, Донецького та Луцького екзархатів, з Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Київської архиєпархій, із Бучацької, Коломийської, Чернівецької, Самбірсько-Дрогобицької, Сокальсько-Жовківської та Стрийської єпархій.

Ведучий конкурсу бр. Юрій ПавлишВедучий конкурсу бр. Юрій Павлиш

Велика кількість учасників, які зацікавилися конкурсом і впродовж декількох місяців ретельно готувалися до нього, свідчить про те, що такі змагання дуже потрібні й цікаві для дітей та підлітків. Про це говорили і самі учасники конкурсу, і їхні катехити й організатори на деканальному та єпархіальному рівнях.

Організатори конкурсу «Що? Де? Коли?» — 2023Організатори конкурсу «Що? Де? Коли?» — 2023

Вибираючи тему конкурсу, ми зупинилися на Божественній Літургії та храмі. Чому? Бо храм — це місце, де все (ікони, розписи, священничі ризи…), особливо сама Літургія, тобто абсолютно все нам розповідає про Бога, наближає до Нього і вводить у єдність із Ним. Тому вивчення символіки храму дуже важливе. Адже ми часто, дивлячись на певні речі у храмі, не знаємо їхнього значення, відтак — не розуміємо. І тільки пізнавши, починаємо розуміти їхню значимість.

Учасники конкурсу молодшої вікової групиУчасники конкурсу молодшої вікової групи

Під час усього змагання в залі відчувалися напруження і радість, дух боротьби і водночас приязні бажання перемоги, а також прагнення побачити один одного, зустрітися, познайомитися. Сама гра справді була завзятою, і це пояснюється високим рівнем підготовки учасників (адже всі вони — переможці попередніх відбіркових етапів гри).

Учасники конкурсу старшої вікової групиУчасники конкурсу старшої вікової групи

Сам конкурс для нас, як організаторів, знову засвідчив потребу проведення таких і подібних змагань. Тому ми плануємо відновити конкурс християнської пісні «Пісня серця», продовжувати цю гру «Що? Де? Коли?» і працювати над новими формами проведення конкурсів не тільки серед дітей, а й серед інших вікових категорій, а також катехитів. Бо всі вони мотивують до кращого засвоєння і пережиття набутих знань, які відтак учасники конкурсу «понесуть» у життя і ділитимуться ними з іншими, тобто, стануть тими апостолами, євангелистами, які несуть Христову вістку.

Довідка

Всецерковна інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» організована Патріаршою катехитичною комісією та Катехитично-педагогічним інститутом УКУ. Її мета — пошук нових шляхів мотивації дітей для поглиблення знань і наближення до Христа.

Конкурс був присвячений змісту Божественної Літургії та значенню храму для християнина.

Базою для підготування стали книжки «Пояснення храму і Божественної Літургії» та Катехизм для молоді «Ми йдемо з Христом».

Про результати конкурсу читайте в матеріалі «Всецерковна гра „Що? Де? Коли? — 2023“ закінчилася. Хто з 27 команд переміг?»

Фотоархів — за цим покликанням.

Юлія Козіброда,
Патріарша катехитична комісія УГКЦ