У Польщі обговорили питання української громади

1 жовтня 2024, 11:53 43

28 вересня в М’ястку (Польща) відбувся З’їзд парафіяльних лідерів, організований греко-католицькою парафією Святих Володимира і Ольги.

У Польщі обговорили питання української громади

Про це повідомляє пресслужба Вроцлавсько-Кошалінської єпархії.

Цей захід зібрав представників із навколишніх парафій, які мали можливість обмінятися досвідом та обговорити важливі питання розвитку парафіяльного життя.

Зустріч розпочалася Божественною Літургією, яку очолив владика Володимир Ющак у співслужінні з о. Василем Мельниковичем, адміністратором парафії, о. Ярославом Романом, о. Маріушем Дмитерком, о. Павлом Почекайлом, о. Михайлом Плецем, о. Романом Захарчишиним, о. Михайлом Іванцівим.

Під час з’їзду учасники обговорили актуальні питання української громади в Польщі, зокрема роль українських лідерів у розвитку громади та відповідальність мирян за активне життя в парафії.

Звертаючись до громади, владика Володимир Ющак подякував за учать та розповів про актуальні справи Церкви і те, що «кожен вірний має інтегруватися у спільноту і запрошувати інших до її творення».

Професор Роман Дрозд виступив із доповіддю на тему «Українські лідери в Польщі як чинник розвитку української громади. Історичний і сучасний контекст». У ній він дав визначення слова «лідер» та як ним бути, яким має бути майбутній український лідер.

Доктор Лідія Заблоцька-Житка, розкриваючи основні аспекти теми «Я і спільнота Церкви», продемонструвала певні психологічні етапи, які повинен пройти лідер як особистість, щоби бути корисним спільноті і навпаки.

До того ж прот. д-р Руслан Марцішак і владика Володимир Ющак, єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії, закцентували увагу мирян на темі «Відповідальність мирян за парафіяльне життя і його розвиток».

Отець Руслан нагадав всім, що «Церква — це спільнота, яка йде до спасіння». Також він наголосив на обов’язках, які мають виконувати миряни, щоби формувати цю спільноту.

Для учасників під час зустрічі виступив хор «Оберіг» із м. М’ястко з програмою українських народних пісень.