Табір у Зарваниці об’єднав дітей із Харківщини, Донеччини, Дніпровщини, Полтавщини, Київщини, Одещини, Херсонщини та Кривого Рогу

26 серпня 2024, 13:37 91

У Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбувся табір для підлітків із Харківщини, Донеччини, Дніпровщини, Полтавщини, Київщини, Одещини, Херсонщини та Кривого Рогу.

За інформацією Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, табір реалізували учасники навчально-формаційної програми «Прийди і подивись», яку організовує Українська освітня платформа спільно з Патріаршою комісією.

Розпочалася програма екскурсією Зарваницею: дітям розповіли історію монаха, який побачив Богородицю, та продемонстрували храм, джерело, купель, дзвіницю тощо. Протягом тижня аніматори спільно з дітьми молилися Божественні Літургії в різних храмах Зарваниці.

Одну з Літургій очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Володимир Фірман. Він наголошував молоді «на даруванні себе Богові та віднайденні власного покликання».

Духовну програму табору провадили о. Роман Демуш та о. Василь Ждан, які протягом тижня провадили катехитичні науки й духовні розмови з учасниками і звершували Таїнсво Сповіді.

«Коли ділишся щиро своїм часом, своїм талантом, коли розділяєш своє життя з іншими, Господь благословляє. На цьому таборі ми отримали значно більше, ніж дали! Ми отримали свідчення віри молодих людей, свідчення їхньої сили духу, а також досвід спільноти, церковної спільноти!», — зазначив духівник о. Роман.

Окрім Літургій, діти розвивали свої комунікаційні, артистичні, інтелектуальні здібності та проходили уроки катехизації, патріотичні квести. Вони брали участь у тематичних виставах із життя святих і відомих постатей історії України й УГКЦ. Також була Хресна дорога та паломницький похід до чудотворної ікони Матері Божої. День завершувався зустрічами біля вогнища, піснями Tезе, молитвою.

Проєктна менеджерка Української освітньої платформи та координаторка програми «Прийди і подивись» п. Наталія Лялюк зазначила, що на таборі «вдалось поєднати молодь різного віку з усієї України й не лише поглибитись у знанні наших духовних основ, але і показати, що таке бути молодими християнами, поділитися з дітьми досвідом своєї віри, пізнати ближче Бога та один одного, а також весело провести спільний час».

Для дітей також було організовано спілкування із психологинею та психотерапевткою п. Марією Хомів. Вона провела дітям тематичні сесії та майстер-класи щодо роботи з емоціями та турботи про себе. ⠀

Програма була насичена різноманітними активностями, що ґрунтувалися на посібнику, який підготував Відділ душпастирства молоді Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії.

Після завершення табору діти висловили вдячність за час, проведений разом. ⠀

«Дуже дякую Вам за цей табір і спільно проведений час. Також дякую за новий досвід і здобуті знання. А ще неймовірне дякую нашим аніматорам. Знайте, ви — найкращі!» — ділиться емоціями Поліна з Кривого Рогу. ⠀

Віолетта з Дніпровщини розповіла, що «почала багато кому довіряти, поважати, почала творити, робити, любити і цінувати». ⠀

«Я дуже дякую табору, бо ви зробили мене іншою людиною», — зізнався Іван із Луганщини, який проживає у Дніпрі.