Священники в Німеччині обговорили молодіжне душпастирство

5 червня 2024, 19:09 120

4 червня в Апостольському екзархаті для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії відбулась чергова онлайн-зустріч владики Богдана Дзюраха з духовенством під назвою «Духовний імпульс», на якій обговорювали питання душпастирства молоді. Доповідачами були особи, які мають безпосереднє відношення до молодіжного душпастирства.

Священники в Німеччині обговорили молодіжне душпастирство

Про це повідомила пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії.

Першим доповідачем зустрічі був о. Михайло Глов’як, сотрудник парафії Блаженного Йосафата Коциловського м. Стрий, який опікується двома парафіяльними молодіжними спільнотами «Адонай» та «Емаус».

Ділячись п’ятирічним досвідом праці з молоддю, священник назвав причини, які стають на заваді такому душпастирству. Отець Михайло наголосив, що священник має розуміти, чим живе молодь, і це сприяє кращій комунікації і побудові стосунків. Також душпастир відзначив, що особистий досвід при діленні з молоддю є моментом, який формує особистість і спільноту.

Говорячи про способи залучення молоді до парафіяльного життя, священник відзначив силу соціальних мереж у комунікації з молоддю і представив канали, які сприяють побудові молодіжної спільноти.

А представляючи методи праці з молоддю, о. Михайло звернув увагу на виховання парафіяльних аніматорів, які в перспективі будуть великою допомогою при реалізації різних молодіжних проєктів.

Наступними доповідачами були: Христина Кутнів, голова УМХ, яка представила місію цієї організації, та о. Олег Харишин, духівник УМХ при Координаційній раді, який розповів про духовний провід осередків цієї молодіжної спільноти при парафіях.

На завершення онлайн-зустрічі єпископ подякував священникам за їхнє служіння, а також за участь у святкуванні 65-річчя Апостольського екзархату.