Глава УГКЦ у Бундестазі: «Україна потребує вашої підтримки не лише заради себе, а й заради вас»

10 вересня 2024, 16:55 246

10 вересня 2024 року в Берліні Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся із представниками кількох політичних фракцій німецького Бундестагу.

Зустріч відбулася за участю Антона Гофрайтера, голови Комітету у справах Європейського Союзу, Норберта Реттгена, голови Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики, Маркуса Ґрюбеля, депутата від Християнсько-демократичного союзу, а також апостольського екзарха в Німеччині та Скандинавії владики Богдана Дзюраха і німецького прелата д-ра Карла Юстена.

Маркус Ґрюбель, владика Богдан Дзюрах, Антон Гофрайтер, Блаженніший Святослав, Норберт Реттген

Блаженніший Святослав розпочав зустріч із подяки німецьким парламентарям і всьому німецькому народові за невтомну підтримку України в умовах повномасштабного вторгнення росії. «Від імені нашого народу дякую німецькому народові та всім, хто нас підтримує. Ми відчуваємо, що маємо добрих друзів, які стоять на стороні світла, правди та добра», — наголосив Глава УГКЦ.

Він додав: «Ми захищаємо цінності, без яких наше життя було б порожнім. Ми захищаємо гідність людського життя, справжні демократичні принципи та християнські цінності. Ми переконані, що наші спільні зусилля принесуть добрі плоди тривалого і справедливого миру в Україні».

Глава Церкви розповів про діяльність Української Греко-Католицької Церкви під час війни, зазначивши, що її місія полягає в рятуванні людського життя, навіть ціною власного. «Багато священиків УГКЦ залишилися зі своїми вірними, незважаючи на ризики для себе та своїх родин», — сказав він. Він також наголосив на важливості служіння Церкви в час війни, охоплюючи надання допомоги жертвам воєнних дій та підтримку внутрішньо переміщених осіб і тих, хто втратив близьких. «Душпастирство горювання, жалоби є важливим аспектом служіння Церкви під час війни, особливо актуальним в Україні. Часто просте, любляче та співчутливе перебування поруч є дієвою підтримкою для страждаючих. Таїнство присутності стає потужним засобом лікування духовних і психологічних травм, спричинених війною», — пояснив Предстоятель.

Блаженніший Святослав звернув увагу на важкі умови життя на окупованих територіях і долю полонених, яких щоденно катують. Він закликав до реалізації принципів, які можуть відновити територіальну цілісність України та забезпечити справедливий і тривалий мир в Європі.

«Прошу вас допомогти людям у Німеччині та інших західних країнах прозріти від стереотипів і подолати страхи й ілюзії. Війна проти України — це війна проти Німеччини, всієї Європи та всього демократичного порядку. Україна потребує вашої підтримки не лише заради себе, а й заради вас», — закликав Глава УГКЦ.

Німецькі депутати запевнили, що продовжать рішуче підтримувати Україну, зазначивши, що «Україна захищає сьогодні не лише свою територію, а й простір свободи, гідності та демократії». Вони наголосили, що українці борються за мир і розвиток Європи як простору вільних народів.

Політики також вказали на необхідність протидії російській пропаганді, яка є підступною і смертельною зброєю. Вони пообіцяли зробити все можливе, щоб забезпечити сильну позицію України в майбутніх переговорах із росією і впевнені, що перемога України буде перемогою всього демократичного світу.

Написи на стінах Бундестагу часів Другої світової війни, які залишили радянські солдати.Написи на стінах Бундестагу часів Другої світової війни, які залишили радянські солдати.Написи на стінах Бундестагу часів Другої світової війни, які залишили радянські солдати.Написи на стінах Бундестагу часів Другої світової війни, які залишили радянські солдати.Написи на стінах Бундестагу часів Другої світової війни, які залишили радянські солдати.Написи на стінах Бундестагу часів Другої світової війни, які залишили радянські солдати.Написи на стінах Бундестагу часів Другої світової війни, які залишили радянські солдати.Написи на стінах Бундестагу часів Другої світової війни, які залишили радянські солдати.Написи на стінах Бундестагу часів Другої світової війни, які залишили радянські солдати.