Глава УГКЦ у 141-й тиждень війни: Корупція підточує здатність нашої держави боронитися

28 жовтня 2024, 10:30 486

Корупція подібна до корозії. Це явище — тяжкий моральний злочин. А в умовах війни ми його можемо назвати моральною диверсією проти України. Про це сказав Отець і Глава Української і Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у традиційному відеозверненні у 141-й тиждень великої кривавої війни.

Предстоятель зазначив, що в Україні знову гинуть люди, ллється невинна кров. Наші військовослужбовці героїчно захищають Батьківщину на всіх фронтах.

Минулого тижня ми особливо сумували за черговими жертвами російських атак на наші міста й села. Біль українців зростає з кожним днем. «Водночас, — із прикрістю відзначив Блаженніший Святослав, — відкрилася ще одна глибока рана в серці нашого народу. Всім стало відомо про страшні зловживання в лікарських комісіях, які визнавали непридатними до військової служби тих, хто має обов’язок захищати Батьківщину».

За його словами, ми побачили явище корупції в найогидніших формах: «Корупція підточує здатність нашої держави боронитися, знекровлює наше суспільство. Тому таке обурення в народі викликало те, що корупція вразила сумління медиків, тих, кому народ звик довіряти найдорожче — власне здоров’я, а у випадку призову на військову службу ще й своє життя».

Глава Церкви просить пригадати, що під час Революції Гідності ми, як народ, разом сказали собі й державним чиновникам, політикам, тим, кому довірили державну владу: «Ні корупції!». «Сьогодні ми мусимо вкотре повторити це моральне гасло», — закликав Предстоятель.

Водночас Блаженніший Святослав зауважив, що минулий тиждень був багатий і на гарні, світлі події в житті нашої Церкви. Глава Церкви відвідав з офіційним візитом Вселенського Патріарха Варфоломія в його осідку в м. Константинопіль.

«Я вкотре почув з уст Вселенського Патріарха, як він радіє життям і розвитком нашої Української Греко-Католицької Церкви: „Хіба ж мати може не тішитися своєю дитиною? Хіба може не тішитися, коли вона росте?“. Сьогодні серед очільників Церков і держав не багато тих, хто тішиться життям і розвитком саме нашої Церкви», — зауважив духовний лідер.

Блаженніший Святослав подякував Патріарху Варфоломієві за чітку й одностайну позицію Константинопольського патріархату щодо ідеології «русский мір», який патріархат на останньому Синаксисі визнав єрессю. Саме православним ієрархам, православному світові належало тут сказати своє слово.