Дві персональні парафії в Італії отримали державне визнання

24 жовтня 2024, 08:49 176

23 жовтня персональні парафії Апостольського екзархату в Італії, у Болоньї та Перуджі, офіційно отримали державне визнання. Відповідні декрети італійського уряду, підписані 17 жовтня, віцепрефект і директор Відділу католицького культу д-р Алесіо Сараіс вручив о. д-ру Теодосієві Р. Греню, ЧСВВ, протосинкелу екзархату.

Дві персональні парафії в Італії отримали державне визнання

Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Італії.

Офіційне визнання надає ширші можливості для забезпечення душпастирської опіки для вірних екзархату, які проживають в італійських провінціях Болоньї, Равенни та Форлì-Чезени, що входять до складу болонської парафії, та у провінції Перуджі.

Варто зазначити, що першою парафією Апостольського екзархату, яка отримала декрет про державне визнання 24 жовтня 2022 року є парафія Жировицької Богородиці та святих мучеників Сергія і Вакха в Римі, що перебуває в межах Римської дієцезії.

Нагадуємо, що персональна парафія Святого архистратига Михаїла Апостольського екзархату з осідком у Болоньї була заснована декретом владики Діонісія Ляховича 19 березня 2024 року та охоплює італійські провінції Болоньї, Равенни та Форлì-Чезени. У її межах буде засновано дві капеланії — у м. Равенна та м. Форлì. Парохом болонської парафії призначено протосинкела екзархату о. д-ра Теодосія Р. Греня, ЧСВВ, а віцепарохом — о. Михайла Бойка, протопресвітера Флорентійсько-Болонського деканату.

Персональна парафія Різдва Пресвятої Богородиці з осідком у м. Перуджа була заснована 8 вересня 2024 року. У межах цієї парафії, що охоплює італійську провінцію Перуджі, буде засновано капеланію у м. Фоліньо. Її парохом призначений о. Василь Гушуватий, протопресвітер Римського деканату.

Загалом в Апостольському екзархаті вже засновано 8 із 24 запланованих персональних парафій по всій території Італії. Окрім Рима, Болоньї та Перуджі, парафії існують у таких містах: Новара, Бергамо, Флоренція, Авелліно та Модена, процес державного визнання яких також розпочато.