Комісія УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин

Комісія Української Греко-Католицької Церкви з міжконфесійних та міжрелігійних відносин (з 2006 по 2018 роки — Комісія для сприяння єдності між християнами) — виконавчий та дорадчо-консультативний орган Української Греко-Католицької Церкви.

Комісія УГКЦ для сприяння єдності між християнами була створена на підставі Декрету Блаженнішого Любомира (Гузара) від 6 жовтня 2006 року та затверджена Декретом Блаженнішого Святослава Шевчука, 05 грудня 2011 року, як структурний підрозділ Курії Глави УГКЦ.

28 березня 2018 року відбулась реорганізація Комісії, в результаті якої було осучаснено її Статут, розширено повноваження та визначено нові обов’язки співпраці не лише з християнськими Церквами, але також з іншими релігійними організаціями, зокрема з Мусульманськими та Юдейськими спільнотами, що сприяло суттєвому покращенню ефективності праці Комісії в цілому. Відповідно було також змінено назву на Комісія Української Греко-Католицької Церкви з міжконфесійних та міжрелігійних відносин.

Метою діяльності Комісії є допомагати Главі УГКЦ у формуванні та реалізації пропозицій щодо діяльності УГКЦ у сфері міжконфесійного та міжрелігійного служіння, реалізації всеукраїнських, загальноцерковних та міжнародних програм УГКЦ.

Напрямки діяльності

• Формувати, розвивати та реалізовувати діяльність УГКЦ в ділянці взаємовідносин з міжконфесійними співтовариствами, окремими Церквами і релігійними організаціями в Україні та за кордоном
  • Координувати діяльність (архи)єпаріхіяльних комісій УГКЦ. Заохочувати та підтримувати локальні ініціативи
  • Співпрацювати з відповідними органами інших Церков і релігійних та громадських організацій та з органами державної влади всіх рівнів щодо розвитку програм, які стосуються екуменічної та міжрелігійної діяльності
  • Консультувати главу УГКЦ з екуменічних та міжрелігійних ініціатив і подій
  • Організація та проведення семінарів, тренінгів, нарад і конференцій
  • Видавнича діяльність

Голова Комісії

Головою Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин є протоієрей Ігор Шабан.

Адреса: вул. Микільсько-Слобідська, 5, Київ 02002, Україна

Сайт: ecumenism.com.ua