Запоріжжя—Кривий Ріг—Херсонщина—Дніпро: нові душпастирські візити владики Максима Рябухи

20 грудня 2023, 16:13 92

Упродовж минулого тижня, з 11 по 17 грудня, владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату, здійснив ще шість душпастирських візитів, побувавши на Запоріжжі, Дніпропетровщині та Херсонщині. Зокрема, відвідав «Карітас-Запоріжжя», парафію Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Нікополь, деокуповане село на Херсонщині та освятив соціальний простір у Кривому Розі.

Про це повідомляє пресслужба Донецького екзархату.

Насичений тиждень розпочався із візиту до одного з офісів «Карітас-Запоріжжя». Владика Максим мав чудову нагоду особисто поспілкуватися із працівниками та подякувати їм за служіння в допомозі потребуючим людям, постраждалим від безупинних наслідків війни.

«Викликів багато і на них усіх відповісти практично нереально. Однак усі ми досвідчили цього року як навіть неможливе стало можливим із Божою поміччю та допомогою різних людей доброї волі», — поділився владика Максим.

Важливою подією тижня став перший душпастирський візит єпископа-помічника Донецького екзархату Максима Рябухи до парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Нікополь, де він звершив Архиєрейську Божественну Літургію. Очолив Богослужіння владика Максим у співслужінні з о. Іваном Черкавським, адміністратором парафії, та о. Іваном Талайло, директором «Карітас-Кривий Ріг».

«Час різдвяного посту є праобразом поневірянь Пресвятої родини, й усвідомлення Божого проводу в найскладніші моменти дає силу і сьогодні людям вірити в перемогу добра над злом», — зауважує владика Максим.

Молитовна стійкість громади єднає усіх парафіян міцними вузами підтримки, надії та любові, а візит єпископа завжди скріплює їх ще більшою вірою.

Згодом владика Максим спільно з директором «Карітас-Кривий Ріг» о. Іваном Талайло відвідали Зеленодольську громаду та зустрілися із її головою п. Дмитром Невеселим. У межах зустрічі було підписано договір про відновлення «башти Рожновського» в одному зі сіл, щоб забезпечити місцевих жителів питною водою. У цей важкий для всіх час Церква не залишає людей у біді, тож на території громади налагоджено діяльність і допомогу від Фонду «Карітас-Кривий Ріг» та Патріаршої фундації «Мудра справа».

Опісля владика Максим та о. Іван Талайло відвідали деокуповане село Високопілля Херсонської області, де протягом двох років «Карітас-Кривий Ріг» допоміг відновити близько тисячі домівок, зруйнованих унаслідок російської агресії та окупації.

Повернувшись до Кривого Рогу, архиєрей відвідав ще одну повірену йому парафію — Святих Володимира та Ольги. Після Архиєрейської Божественної Літургії відбулося відкриття й освячення соціального простору «CoffeeDI». Мета проєкту — створення соціального навчального простору, де люди опанують навички бариста, з подальшим фаховим розвитком для внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю та молоді.

Завершився тиждень душпастирським візитом на парафію Покрову Пресвятої Богородиці у Дніпрі, де звершили недільну Божественну Літургію та відкрили нову катехитичну школу на честь Непорочного Зачаття Богородиці.