Вступ до семінарій УГКЦ 2024: як усе відбувалося та скількома семінаристами збагатилася Церква

13 серпня 2024, 07:00 3609

Незважаючи на 3-й рік широкомасштабної війни росії проти України, єпархіальні духовні семінарії УГКЦ в Україні провели вступні кампанії та готуються розпочати новий навчальний рік. Про те, як цього року абітурієнти складали іспити і скільки вступників зараховано на навчання, Департаменту інформації УГКЦ розповіли ректори семінарій.

Київська Трьохсвятительська духовна семінарія

Ректор — о. Петро Жук.

Вступну кампанію із благословення Блаженнішого Святослава очолив єпископ-помічник Донецького екзархату владика Максим Рябуха. На навчання зараховано 13 братів.

Як розповів отець ректор, цього року для Київської семінарії відбулася унікальна вступна компанія, зокрема тому, що було виконано всі умови Міністерства освіти України з набору студентів і для навчання на державну форму відповідно до акредитації навчального закладу.

«Цього року студенти мусіли добре здати НМТ, зареєструватися у відповідній програмі, пройти нашу внутрішню здачу документів і всі інші випробовування. Зокрема, був розгляд мотиваційних листів про те, чому вони хочуть вступити до семінарії», — зазначив о. Петро.

«Цікава їхня географія: є брати з Донеччини, теренів Київської архиєпархії (Вінниччина, Київщина) та Заходу України, майже зі всіх центральних регіонів. Студенти навчатимуться для потреб Київської архиєпархії, Донецького, Харківського та Луцького екзархатів. Один зі студентів є із Бразилії. Це вже другий такий випадок для нашого закладу», — повідомив ректор.

«Нас вражає, що молоді хлопці вже в момент вступу до семінарії окреслюють терени свого майбутнього служіння, що дає змогу єпископам знати, хто буде їхніми майбутніми священниками», — додав о. Петро.

Львівська духовна семінарія Святого Духа

Ректор — о. Ігор Бойко.

Ректор Львівської семінарії розповів, що було близько 50 абітурієнтів. Працювала приймальна комісія, яку призначив архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк.

«Було зараховано 39 хлопців на підготовчий курс. Також 10 кандидатів виявили бажання вступити на програму пізні покликання, із них зарахували лише 3-х. Із підготовчого на 1-й курс вступило 22 хлопці. Порівняно з минулим роком, мали більше охочих вступити. Дай Боже всім дійти до завершення», — розповів о. Ігор.

«Географія хлопців — Львівська, Стрийська, Сокальсько-Жовківська, Коломийська і Бучацька єпархії», — додав отець ректор.

Дрогобицька духовна семінарія блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима

Ректор — о. Мирон Бендик.

Цього року на навчання зараховано 8 хлопців.

«Ще зголосилося декілька хлопців, і ми перевірятимемо їх наприкінці цього місяця. Оскільки з різних обʼєктивних причин вони не змогли вчасно звернутися, то для них буде скликано комісію. На прохання владики Венедикта навчатиметься американець. В основному, це хлопці зі Самбірсько-Дрогобицької єпархії, декілька — зі Стрия. Вступна компанія проходила традиційно. Ми їм виставили аж вісім оцінок. Хлопцям треба добре постаратися, щоби скласти іспити», — розповів о. Мирон.

Івано-Франківська духовна семінарія імені священномученика Йосафата

Ректор — о. Тарас Путько.

У Франківську семінарію на 1-й курс зараховано 31 особу.

За словами ректора семінарії, цього року не було жодних винятків щодо вступу чи екзаменів, які здавали вступники.

Вища духовна семінарія імені патріарха Йосипа Сліпого (Тернопіль)

Ректор — о. Іван Римар.

Вступна компанія в Тернополі, зі слів ректора, пройшла без особливих змін. У підсумку зараховано 14 хлопців.

«Цього року ми відчули, що є дуже мало абітурієнтів, які б хотіли присвятити своє життя служінню Церкві — ми відсіяли лише одного абітурієнта. Також 4 студентів зараховано на 2-й курс після дяківської академії. Основним було написання твору, за яким ми визначали вміння думати по-церковному. Були тести з історії Церкви, Святого Письма, літургіки і загальних питань. Медкомісія була скликана за участю терапевта та психіатра. Комісія — єпископів та членів ректорату», — зазначив о. Іван.

Василіанський інститут філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського (Брюховичі)

Ректор — о. Артемій Новіцький, ЧСВВ.

В Україні є ще одна семінарія — Василіанський інститут філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах. У цьому духовному навчальному закладі, готуючись до священства, навчаються монахи Чину святого Василія Великого та інших чинів і згромаджень. На момент написання статті вступна кампанія до цієї семінарії ще не відбулася.

За результатами вступу в єпархіальні семінарії УГКЦ в Україні бачимо, що ці духовні навчальні заклади активно готуються до початку нового навчального року. Їхні пороги цьогоріч уперше переступлять 134 семінаристи, які готуватимуться до священничого служіння в УГКЦ.

Підготувала Христина Потерейко,