Владика Ярослав Приріз очолив нічні чування у Старуні

31 травня 2024, 11:42 400

29 травня у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що у с. Старуня, відбулися традиційні нічні чування, які очолив владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький. Основним наміром моління стало прохання за мир в Україні та справедливу перемогу.

Владика Ярослав Приріз очолив нічні чування у Старуні

Про це йдеться на сайті відпустового місця.

Понад тисячу паломників розпочали чування з вечірні, яку очолив ректор Івано-Франківської семінарії імені священномученика Йосафата протоієрей Тарас Путько. Опісля всі спільно помолилися Молебень до блаженного Симеона Лукача.

Владика Ярослав Приріз під час проповіді наголосив на особливій цінності й духовному багатстві святої української землі: «Якщо гортати історію буття нашого народу, можемо побачити, що наша земля — священна. Є місця, де вона дихає святістю мучеників і сповідників віри. Коли до нашої землі, як паломник, прибув святий папа Іван Павло ІІ, він вклонився до землі, яка дихала свідченням вірності Христовій Церкві. Наприкінці ХХ століття наша Церква воскресла з підпілля, і Українська держава відновила свої цілісність і соборність. Сьогодні, у 35-ту річницю виходу нашої Церкви з катакомб, ми дякуємо Богові, що Господь могутньою рукою вирятував наш народ і ми вийшли на нашу пасхальну ходу», — мовив проповідник.

Окрім цього, єпископ роздумував над Христовим Воскресінням, що дарує надію на переможний день для нашої України, та закликав до усильних молінь до Господа за перемогу: «Нашу Україну ніхто не зупинить, бо з Україною — Бог. Правду не можна перемогти — її можна ув’язнити, катувати різними ракетами і знущаннями. Лише завдяки Богові ми залишаємося народом та нацією протягом усієї своєї історії. І сьогодні Україна боронить не тільки себе, але Європу і весь світ від рашизму».

Програма продовжилася молитвами на оздоровлення та благословенням мощами блаженного Симеона. Оскільки травень — місяць молитви до Пречистої Діви, прочани просили материнського покрову в каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці на чолі з єпископом і душпастирями.

Кульмінаційним моментом чувань стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку у співслужінні з численно зібраними священниками провадив єпарх Самбірсько-Дрогобицький. Своїм співом молитву супроводжував хор парафії з м. Надвірна.

Під час Божественної Літургії єпископ виголосив проповідь, у якій спонукав вірних до глибшого пережиття Христового Воскресіння, особливо в непростий період війни та розчарувань: «Церква протягом 40 днів утверджує нас у святому Воскресінні. Бог є серед нас, але часто ми не знаємо Його. Коли Він воскрес, і це благовістують мироносиці, надвечір Він сам приходить до учнів. Щоб ми могли прийняти благу вість, у нашому серці має бути мир — дихання Воскреслого. Бог дозволяє торкатися до себе, ми пізнаємо Його по ранах. Скільки ран пережив наш народ, який має дозволити Богові зцілити їх. Для Бога немає майбутнього чи минулого часу, у Нього вже зараз — вічність».

«Не соромтеся прийти до сповіді, щоб Бог пробачав нам і ми ставали прощенними грішниками. Двері храму — це двері забуття. Коли ми входимо у присутність Бога, відпускаймо весь негатив, запросімо Його в наше життя. І нехай на цьому шляху нас супроводжують ті, кого не поглинула темрява більшовизму — наші мученики та ісповідники віри, які залишалися світлом для світу. Бо народ, який молиться, — непереможний», — закликав насамкінець проповіді Владика.

Після спільної Божественної Літургії архиєрей уділив повний відпуст усім, хто виконав необхідні для цього умови.