Владика Микола Семенишин до в’язнів: «Де б ми не перебували, ким би не були, що б не робили, — слухати, як Богородиця»

9 грудня 2023, 19:56 117

У межах святкування престольного празника Святого Миколая, 9 грудня, у свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ владика Микола Семенишин звершив душпастирський візит до Івано-Франківської установи виконання покарань.

Про це повідомляє Молодіжна комісія Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

У присутності в’язнів, працівників і керівництва владика очолив Архиєрейську Божественну Літургію в молитовній каплиці Святого Миколая, розташованій в установі. З архиєреєм співслужив о. Михайло Віхоть, адміністратор парафії Зіслання Святого Духа УГКЦ м. Івано-Франківська, а також в’язничні капелани о. Арсен Панчак та о. Василь Сливоцький. Учасниками молитви були й волонтери, які здійснюють служіння для осіб, позбавлених волі: сестри мирянського Чину святого Василія Великого з монастиря Царя-Христа м. Івано-Франківська п. Надія Кирилюк (настоятелька чину) та п. Євдокія Савчин, яка постійно супроводжує своїм співом богослужіння для засуджених, а також представники Формаційної школи святого Миколая п. Олесь (директор) та п. Людмила Маргітичі.

Під час проповіді єпископ звернув увагу присутніх на постать Пресвятої Богородиці: «Для всіх нас дуже важливо наслідувати Пресвяту Богородицю. Але в чому саме маємо Її наслідувати? Коли архангел Гавриїл з’явився Діві Марії і сказав, що вона вибрана, щоб народити Божого Сина, то вона напевно була здивована і запитала, як це станеться. Ми б також були здивовані, якби щось подібне сталося з нами. Проте, хоча Богородиця розумом не розуміла, як це станеться, але серцем довірилася Богові і сказала: „Так“. Тому важливо, щоб ми вчилися в нашому щоденному житті: де б ми не перебували, ким би не були, що б не робили, — слухати, як Богородиця. І так виконаємо Божу волю, а Божа воля — наше добро і щастя».

На завершення моління владика Микола подякував присутнім за спільну молитву, а також нагородив начальника установи полковника п. Володимира Атаманюка та заступника начальника підполковника п. Івана Гурика Митрополичими грамотами за активне сприяння та співрацю у здійсненні душпастирської опіки ув’язнених і працівників установи.

Не обійшлося свято і без подарунків: в’язничні капелани подарували владиці Миколі архиєрейський омофор із зображенням «Христа — Доброго Пастиря», який є символом в’язничного служіння. Також подарунок отримав о. Михайло — ієрейський набедреник як вияв вдячності від капеланів за постійну турботу й опіку над душпастирством в’язнів. Від установи для присутніх гостей був приготований також особливий подарунок — запашний хліб, спечений особисто в’язнями у власній пекарні.

Опісля у святині лунав духовний гімн України, а владика Микола уділив присутнім архиєрейське благословення та поблагословив присутніх свяченою водою.