Владика Діонісій Ляхович здійснив акт посвяти п’ятьох громад Апостольського екзархату під покров Зарваницької Матері Божої

3 лютого 2022, 16:28 6

30 січня 2022 року у п’ятьох громадах Неаполітанського деканату Апостольського екзархату в Італії, а саме Оттавіано, Сан Джузеппе Везувіано, Нола, Сомма Везувіана та Марільяно, відбулася урочиста Божественна Літургія з нагоди посвяти цих українських спільнот під покров Зарваницької Матері Божої.

Очолив Божественну Літургію Апостольський Екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії Преосвященний Владика Діонісій Ляхович. На початку свята, при вході до храму Сан Дженнарелло у місті Оттавіано, де парохом є о. Раффаелле Ріанна, відбулося привітання владик, оскільки з братнім привітом та благословенням до урочистості приєднався єпископ Дієцезії Ноли Його Ексцеленція Франческо Маріно. Владика Франческо привітав та благословив українські громади, що зібралися на молитву.

У молитві, під час Літургії, кожен мав можливість споглядати Пресвяту Богородицю в Зарваницькій чудотвоній іконі, копію якої, завдячуючи о. Юліану Скаськіву, громада Оттавіано має у своєму храмі. У цей день було представлено ікону для всіх вищезгаданих громад, щоб кожен міг просити у Богородиці її заступництва.

У своїй проповіді Преосвященний Владика Діонісій наголосив на сильній любові українського народу до Матері Божої та особливій можливості єднання у молитві під час акту посвяти громад під покров Пресвятої Богородиці Зарваницької.

Після Святої Літургії Владика здійснив сам акт посвяти вищезгаданих спільнот під Покров Зарваницької Матері Божої. Опісля кожен присутній мав можливість отримати єпископське благословення, бути мированим благословенним єлеєм та помолитися перед іконою.

Капелан громад о. Максим Колодчак подякував усім присутнім парафіянам та тим, хто єднався у прямій трансляції, за спільну молитву. Отець подякував та привітав Владику Діонісія із його 60-літнім ювілеєм чернечого життя. Також висловив слова вдячності усім присутнім священникам, котрі розділили радість молитви на Божественній Літургії: отцю-декану Роману Кривому (м. Авеліно) та священникам деканату, а саме о. Мар’яну Лемчуку (м. Капуа), о. Ігору Данильчуку (м. Казерта), о. Ігору Стусу (м. Помпеї), о. Івану Вінтоняку та отцям, що прибули з України, — о. Омеляну Колодчаку та о. Павлу Завіші.

Відділ інформації Неаполітанського деканату Апостолського екзархату в Італії