Відбулася XII Всеукраїнська патріарша проща до Крилоса

4 серпня 2024, 17:24 1297

3–4 серпня 2024 року відбувалася XII Всеукраїнська патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої. Паломництво, як і щороку, очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Прочани молилися за перемогу України у війні та довгоочікуваний мир на нашій землі.

Відбулася XII Всеукраїнська патріарша проща до Крилоса

Проща до Крилоса розпочалася в суботу, 3 серпня, із вечірньої молитовної програми, на яку прибуло чимало прочан із різних куточків України, зокрема з Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Програма першого дня паломництва містила в собі Велику вечірню з литією, урочистий обхід з Галицькою чудотворною іконою Матері Божої і свічками довкола Патріаршого прокатедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці, духовну науку владики Теодора Мацапули, Молебень до Богородиці, а також співану вервицю до Божого милосердя й молитви на оздоровлення.

У неділю, 4 липня, відбулася кульмінаційна частина прощі — Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав. Главу Церкви в серці княжого Галича вітала місцева молодь, а також п. Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА, п. Василь Гладій, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради, п. Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська, п. Олег Кантор, голова Галицької територіальної громади, о. Ярослав Жолоб, парох відпустового місця.

На Літургії співслужили архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк та багато єпископів УГКЦ, а також священнослужителі Івано-Франківської архиєпархії та інших єпархій УГКЦ.

Співом моління супроводив хор «Воскресіння» Патріаршого прокатедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці с. Крилос.

У проповіді Блаженніший Святослав роздумував над зціленням людини, яке дарує їй Господь: «Сьогодні Боже слово (Мт. 9, 1–8) звіщає нам Ісуса Христа як цілителя, який приходить, щоб відновити людину, щоб її повернути до цілісності особистого життя, до справжності стосунків із самою собою, з іншою людиною та з дійсністю, у якій вона живе».

Глава Церкви звернув увагу на силу і владу, яка виходить з Ісуса, і закликав вслухатися в слово Євангелія та задуматися над тим, звідки сила Христа до нас приходить і як нам її зачерпнути. «Для того, щоб зцілитися, треба зачерпнути з джерела сили. Насправді покаяння, відпущення гріхів є ніщо інше, як наближення людини до Бога, який зцілює. Цікаво, що Христос тут не картає розслабленого чоловіка за гріхи, а зцілює його. Він діє першим, перед тим як хтось відкрив свої уста. Цікаво, що той бідний хворий і його друзі не встигли нічого попросити в Ісуса. Христос першим звертається до тих, хто є перед Ним. У цьому є справжня духовна істина, яка сьогодні відкривається: щоб мати силу, треба насамперед покаятися. Зцілення приходить як наслідок і плід навернення», — зазначив проповідник.

«Щоразу, коли ми хочемо бути сильними, перемагати власну неміч, гріховність, каймося! Бо покаяння не є приниженням, а навпаки — оздоровленням. Покаяння — це повернення назад до Бога, нашого Творця і Спасителя. Покаяння є джерелом зцілення», — ствердив Патріарх.

Читайте також:
«Крилоська гора є місцем сили, бо тут Бог приходить до своїх людей», — Блаженніший Святослав у Крилосі

Після Літургії Предстоятель, згідно з церковним приписом, закликав паломників спільно помолитися в наміренні Святішого Отця Франциска, щоб отримати повний відпуст. Відтак Глава УГКЦ уділив всім прочанам архиєрейське благословення.

Глава Церкви подякував усім єпископам, які прибули на прощу, особливо митрополитові Володимиру Війтишину, завдяки якому «щороку, попри різні обставини, вірні мають можливість прибути на Крилоську гору, щоб тут зачерпнути джерело сили». Окремо Предстоятель привітав владику Йосафата Мощича, єпарха Чернівецького, з нагоди 10-ліття архиєрейської хіротонії, яка відбулася 3 серпня 2014 року саме в Крилосі. Також Глава Церкви подякував за спільну молитву духовенству, монашеству, спільноті Івано-Франківської духовної семінарії свщмч. Йосафата, обласній та місцевій владі, матерям загиблих українських воїнів, паломникам, молоді, а також всім організаторам прощі.

Читайте також:
Глава УГКЦ зустрівся у Крилосі з родинами полеглих Героїв України та освятив 6 автівок для ЗСУ

Звертаючись до батьків, дружин та дітей Героїв України, Патріарх висловив щиру подяку від імені всього українського народу й запевнив у постійній молитовній опіці духовенства Української Греко-Католицької Церкви.

Опісля слово мали воїни, які подякували Главі УГКЦ за постійну молитву й підтримку захисників України, а також передали прапор із підписами українських бійців.

Воїни ЗСУ передали бойовий прапор Главі УГКЦ

Митрополит Володимир Війтишин подякував Патріархові за візит на Прикарпаття: «Дякуємо Вам за те, що Ви прибули до княжого Галича, у Крилос, щоб тут, у давньому митрополичому осідку нашої Церкви, очолити Патріаршу прощу до Галицької чудотворної ікони Божої Матері. Усі ми щиро вдячні вам за урочисту Літургію, повчальне слово, молитву за Україну, наших медиків і волонтерів».

Насамкінець духовенство й вірні піднесли молитву до Господа за довгоочікуваний мир та перемогу України, співаючи «Боже, великий, єдиний».

за матеріалами Депаратменту інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ