В Італії відбувся Чин рукоположення нового священника

16 червня 2023, 11:14 127

11 червня в соборі Святої Софії у Римі апостольський екзарх для українців в Італії владика Діонісій Ляхович із благословення митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина, звершив священниче рукоположення священника Івано-Франківської архиєпархії о. Романа Кулинцака.

В Італії відбувся Чин рукоположення нового священника

Отець Роман належить до клиру Івано-Франківської архиєпархії. Філософсько-богословські студії здобув в Івано-Франківській духовній семінарії імені священномученика Йосафата, які продовжив у Папському салезіанському університеті на факультеті класичних мов.

Під час Святої Літургії владиці Діонісію співслужили: преосвященний владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, о. Марко Семеген, ректор собору, о. д-р Петро Голіней, канцлер екзархату і парох катедрального храму та численне духовенство.

З нагоди Торжественного поклоніння Пречистим Тайнам Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа, яке святкували напередодні, у четвер, владика-екзарх запропонував вірним роздумати над зв’язком двох Святих Таїнств — Євхаристії та Священства, підкреслюючи євхаристійний вимір останнього.

«Євхаристія є центром церковного життя. Всі Таїнства Церкви прямують до Євхаристії як до точки завершення. Хрещення, Миропомазання і Покаяння ведуть до Євхаристії. Священство створене заради Євхаристії. Подружжя — це життєва Євхаристія, сопричастя тіла і духа, з якого родяться діти і продовжується життя людства й Церкви. Єлеопомазання - введення в остаточну Євхаристію — Небесне Царство. Тому Другий Ватиканський Собор каже, що „Євхаристія є тією вершиною, до якої прямує діяльність Церкви, й одночасно є і тим джерелом, звідки випливає вся її сила“ (LG, 10). Отож Євхаристія вже тут, на землі, є провісницею майбутнього життя, і тільки через Євхаристію можемо дізнатися те, що станеться з нами в майбутньому світі. Можемо розуміти те, що станеться з нами, тільки у євхаристійному світлі», — зазначив архиєрей.

До такого євхаристійного священства єпископ закликав отця-номінанта Романа: «Дорогий дияконе Романе! Сьогодні після Херувимської пісні знову пролунає молитва: „Божественна благодать, що завжди недужих оздоровлює і те, що їм недостає, доповнює, поставляє благоговійно диякона Романа у пресвітерство…“. І ти станеш священником на зразок Ісуса Христа, євхаристійним священником. Станеш пастирем Божого народу, готовим на будь-яку жертву; станеш пророком, бо слухатимеш Бога, щоб у Його імені говорити; станеш святителем, бо уділятимеш „святеє святим“. Будеш отцем — батьком!».

«У цей важливий для мене день хочу подякувати Богові та Пресвятій Богородиці за те, що я зараз тут і є священником. Хочу засвідчити, що Євхаристія — те Таїнство і джерело, яке підкріплює в найкращі й найважчі часи. Хочу подякувати митрополиту Володимирові, який поблагословив мої свячення, та владиці Діонісію, який здійснив Чин рукоположення. Велика вдячність отцю Маркові, який всіляко підтримував і допомагав мені перед свяченнями. Моя глибока шана та признання моїм батькам, рідним і друзям», — сказав нововисвячений ієрей.

за матеріалами Апостольського екзархату в Італії