В Алессандрії заснували українську недільну школу

8 жовтня 2024, 10:57 48

6 жовтня в Алессандрії (Італія) при громаді Благовіщення Пресвятої Богородиці відкрили недільну Українську школу «Джерело», назвавши на честь патріарха Любомира Гузара.

В Алессандрії заснували українську недільну школу

Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Італії.

Надихнувшись закликом блаженнішого Любомира в еміграції: «Говорімо українською мовою!», українці в Італії зініціювали відкриття української школи.

На свято до української громади завітав економ Апостольського екзархату в Італії о. Юрій Іванюта з Новари, місцевий парох римо-католицької громади о. Іво Піччініні.

Також із нагоди свята Покрову Пресвятої Богородиці та Дня захисників України на відкриття школи вірні запросили захисника Олександра Зорю, родом із Харкова, який привітав дітей із початком навчання, зазначивши, що «радісно, що далеко від дому ми створили осередок українськості».

Крім цього, він поділився з дітьми досвідом важливості неперестанної молитви за Україну й воїнів на передовій, розповівши, як він досвідчив Божу опіку та захист.

Із вітальним словом до громади звернувся о. Юрій Іванюта, наголосивши, що «Церква була і є твердим фундаментом для розвитку різних хороших ініціатив, однією з яких і є існування українських шкіл у багатьох містах Італії».

До того ж він розповів, що «наразі школа поповнилася першими 15 учнями у двох вікових групах».

Парох римо-католицької громади о. Іво зауважив, що «йому дуже приємно бути причетним до розвитку ініціатив української громади і тішиться, що приміщення їхньої церкви використовуватиметься для навчання українських дітей».

На знак подяки та пошани до воїнів, учні школи зробили аплікації і в особі військового Олександра привітали усіх захисників і захисниць України.