Українські єпископи взяли участь у Месі з нагоди проголошення блаженним папи Івана Павла І

4 вересня 2022, 23:16 196

4 вересня 2022 року Папа Франциск очолив Месу на площі перед базилікою Святого Петра у Ватикані, на початку якої проголосив блаженним свого попередника Івана Павла І. У цій знаменній події взяли участь єпископи Української Греко-Католицької Церкви.

«Сьогодні була унікальна можливість бути на беатифікації папи Івана Павла I на площі базиліки Святого Петра у Ватикані. Святу Месу очолив Святіший Отець Франциск у співслужінні із 40 кардиналами та близько 170 єпископами, багатьма священниками та численними вірними», — зазначив на своїй фейсбук-сторінці владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла.

Відтак владика підкреслив, що його молитва до Бога була за мир в Україні та за Мельбурнську єпархію, а також відзначив цікаву деталь: «Упродовж сьогоднішньої Меси дощ падав так само, як колись, 44 роки тому, у 1978 році, коли папа Іван Павло I помер і відбувався його похорон. Хоч всі змокли, але ми запам’ятаємо цей момент надовго».

На закінчення, за словами владики Миколи, Святіший Отець закликав всіх помолитися за мир в Україні, після чого всі присутні помолилися разом три рази «Богородице Діво».

«Після беатифікації була чудова нагода поспілкуватися з кардиналом П’єтро Пароліном, Державним секретарем Ватикану. Ми, єпископи УГКЦ, подякували йому та Святому Престолу за молитви за мир в Україні, а також попросили його подавати правдиву інформацію про війну в Україні», — мовив на завершення владика Микола Бичок.

Варто зазначити, що участь у святковій Месі, окрім владики Миколи Бичка, також взяли усі українські владики, які прибули на формаційні курси для нововисвячених єпископів Католицької Церкви. Серед них: владика Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський, владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Гданський, владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, та владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ