Українська молодь в Італії свідчить про війну в Україні
Молодь із Донецького екзархату та Київської архиєпархії протягом тижня свідчила європейським одноліткам про війну в Україні. Перебуваючи з молодіжним візитом у Болоньї, українці здійснюють культурно-просвітницьку місію, обмін досвідом, моляться, спілкуються, а також розповідають світу про війну, свої переживання та мрії.
«Ми б хотіли вчитися як і ви, але звуки сирен та вибухів не дають нам такої можливості», — звернулися молоді люди з постраждалих територій Донеччини та Київщини до молоді найстарішого університету у світі — у Болонії.
Вже вкотре Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ у межах ініціативи «Обійми зцілюють» організовує духовний і психологічний відпочинок молоді. Цього тижня на запрошення Католицької акції (Azione Cattolica Bologna) діти перебувають у Болонії (Італія).
Паломницько-рекреаційна місійна подорож в Італію розпочалася з екскурсіних відвідин Відня, де молодь ознайомилася з архітектурою, культурою та історією міста. Духовним спільним відпочинком для дітей була молитва в українській парафії м. Брешія.
У перші дні перебування в Італії молоді українці молилися за мир в Україні під час паломництва до Санктуарію Пресвятої Богородиці святого Луки.
Також вони поспілкувалися зі студентами Болонії, поділилися з ними переживаннями, розповіли про життя в Україні під час війни.
Перебуваючи в Італії, молодь відвідала різні міста і святині та спільно з італійцями молилася за мир в Україні та світі.
Важливою частиною програми стали відвідини комплексу базиліки Санто-Стефано в Болоньї, який складається з семи церков. Зокрема, у головному храмі, де перебуває копія Гробу Господнього, що в Єрусалимі, діти спільно молилися із представниками Католицької акції і просили заступництва за всіх учасників та організаторів, волонтерів, військових, які боронять Україну та борються за перемогу над злом.
Брати-францисканці, які опікуються територією, провели для українців екскурсію та поділилися найцікавішими історіями про реліквії й історичні памʼятки, що зберігаються в церквах.
Відвідуючи Флоренцію, діти зустрілися з місцевими представниками української молоді та, за їхніми словами, пройшли «терапію красою».
Там вони екскурсійно відвідали катедральний собор Санта Марія дель Фйоре та пообідали з архиєпископом Флоренції у місцевій семінарії. Провели час в ораторії біля храму, де місцева українська молодь приготувала частування та програму — вечір пісень, розмов і вражень.
Через розваги, ігри, спортивні та музичні активності молоді люди багато спілкувалися, обмінювалися досвідом. Завдяки цьому проєкту вони змогли відпочити від сирен і вибухів, а італійська молодь — більше зрозуміти тих, які щодня живуть у реаліях війни.
«Наше завдання — бути переконаними у вірі: молитися, відвідувати Літургію, причащатися, сповідатися, проводити час із Богом. Щоби змінити світ, треба починати з себе і нести це світло у світ як християни. Адже віра здатна гори перевертати», — наголосив молоді о. Олесь Будзяк, сотрудник парафії Святого Михаїла у Флоренції.
На запрошення місцевого пароха отця-декана Михайла Бойка, вони відвідали українську парафію Святого архистратига Михаїла в Італії та взяли участь у Літургії.
До спільної Літургії долучився о. Марко Семеген — президент Асоціації «Свята Софія» у м. Римі. Його присутність стала нагодою подякувати асоціації та парафіянам прокатедрального Патріаршого собору в Римі за сприяння в реалізації першого просвітницько-терапевтичного проєкту.
Звертаючись до гостей під час проповіді, о. Марко Семеген наголосив на важливості єднатися разом.
«Ми маємо право плакати, відчувати себе ображеними чи скривдженими в час війни. Але не маємо права допустити в серця ненависті, бо це зброя проти нас самих. Ненавистю ми вбиваємо в собі людину», — зазначив отець.
Департамент інформації УГКЦза матеріалами Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ