«Ми зібралися, щоб слухати Бога, що Він від нас очікує, куди Бог хоче провадити нашу Церкву», — владика Богдан Дзюрах у Стокгольмі

16 жовтня 2022, 11:51 64

В суботу, 15 жовтня, при катедральному соборі Святого Еріка у Стокгольмі (Швеція) відбулися передсоборові деканальні збори Скандинавського деканату Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії під назвою «Голос парафій».

Владика Богдан розпочав зустріч з Літургії, а відтак на деканальних зборах провів усім делегатам, частина з яких брала участь онлайн, екскурс в історію творення стратегії нашої Церкви, що виражена в душпастирському плані «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом», а також у новому душпастирському плані, затвердженому Синодом Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що відбувався 7–15 липня 2022 року в м. Перемишлі (Польща) під назвою «Надія, до якої нас кличе Господь».

Згадуючи слова світлої пам’яті патріарха Любомира Гузара під час його інтронізації, владика Богдан наголосив, що Церква освячує і є спільнотою, яка об’єднує. Відтак єпископ підкреслив, що щоденне життя за вірою ставить перед християнами багато викликів, і Церкву об’єднує не політик, а Святий Дух.

«Парох має розпізнати, хто які дари має в парафії, щоб їх творчо залучити для спільної місії Церкви», — сказав владика Богдан, наголошуючи на важливості участі мирян у душпастирському служінні священника.

Беручи до уваги загрози та ризики, які є перед громадами, делегати від парафій представили сильні і слабкі сторони своїх громад, а також можливості для їх розвитку.

Після завершення деканальних передсоборових зборів усі учасники на чолі з архиєреєм помолилися подячний Молебень до Пресвятої Богородиці.

«Ми зібралися, щоб разом розпізнавати знаки Божої волі, просити в Господи сили і благодаті, щоб цю волю найкраще здійснити», — сказав у своєму слові до усіх присутніх владика Богдан.

Також єпископ, молячись біля фігури Фатімської Богородиці, згадав про її пророчі прохання, пов’язуючи їх із подіями панування комунізму та мільйонні його людські жертви, а сьогодні — переживаючи криваву війну з боку росії. Архиєрей застеріг, щоб ми через жахливі події в Україні не стали вмістилищем зла, але молилися, щоб Божий Дух переміг у спотворених лукавою і смертоносною пропагандою серцях загарбників. Бо заклик Богородиці ще не осягнув свого завершення. Рівно ж єпископ наголосив, що останнє слово завжди буде за Богом, а тому все закінчиться щасливо.

Але також владика Богдан закликав молитися за наших захисників, за всіх, хто перебуває в окупації, у полоні, за тих, хто зносить тортури, кого позбавляють прав і гідності, бо, коли панує диявол, він приносить нові жертви, нові руїни та страждання. А щоб Божа воля сповнилася в житті кожного з нас, єпископ закликав усіх присутніх молитися за самих себе, щоб стати знаряддями Божого миру, доброти і любові в цьому світі.

«Нехай кожен собі скаже: я хочу, щоб світ змінився. Але почни змінювати світ з мене. Зміни моє серце, наповни мене своєю любов’ю і своєю благодаттю. І тоді світ довкола нас крок за кроком буде перемінюватися», — сказав на завершення апостольський екзарх.

Пригадуємо, що 9–10 листопада 2022 року в м. Кевеляр владика Богдан Дзюрах скликає Собор апостольського екзархату, який матиме тему: «Слухати — молитися — служити». І на сьогодні вже в двох деканатах було проведено передсоборові збори та обрано делегатів, які представлятимуть на соборі результати спільних з мирянами та духовенством напрацювань.

Депаратамент інформації УГКЦ
за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії