У Відпустовому центрі Симеона Лукача відбулася Всеукраїнська проща медичних працівників

10 червня 2023, 21:21 797

У суботу, 10 червня, до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, що у с. Старуня Богородчанського району, відбулася Всеукраїнська проща медичних працівників. Її очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

Організатором молитовної події стала Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я та Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Все розпочалося із зустрічі преосвященнішого владики Володимира на старунській землі. Архиєрея вітали душпастирі, лікарі й медичні працівники, а також чисельно зібрані паломники.

Опісля розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив митрополит Володимир у співслужінні з головою Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської архиєпархії о. Ярославом Рохманом, а також головами таких комісій кожної з єпархій і екзархатів УГКЦ. На Літургії співслужили і священнослужителі Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, зокрема медичних капелані, священники Відпустового центру Симеона Лукача й запрошене духовенство.

Після Євангелія владика Володимир звернувся із проповіддю до чисельно зібраних прочан: «Сьогодні наше паломництво відбувається 10 раз, ювілейний для медиків. Розпочиналося воно ще поблизу Галича, у храмі Святого Пантелеймона. Ми бачимо, що Господь благословив цю нашу молитву, бо завжди на неї стараємося прибути з різних куточків нашої Батьківщини. Сьогодні молимося за вас, наші дорогі медики, за Україну, а також за наших воїнів, щоб Божа рука ними керувала».

«Пригадую, як цьогоріч ми освячували Клініку святого Луки в Івано-Франківську. Цю подію звершив Блаженніший Святослав. Він звернувся до вас, медиків, що треба не тільки лікувати людей професійно, а й душевно. Це оздоровлення поєднане, щоб людина змагалася. І ваш фах та ваша праця дають дуже добрі плоди допомоги для тієї людини», — мовив владика.

«Ми готуємося до тієї хвилі, коли спільними зусиллями ще довгі роки нам доведеться лікувати людей, зранених війною. Її відгомін ми відчуватимемо ще довго в наших лікарнях, сім’ях і парафіях. Пам’ятаємо, що наш Господь Ісус Христос, коли збирав людей, оздоровляв їх. Дорогі медики, Він робив те, що й ви зараз робите. А опісля оздоровляв і їхні душі», — зауважив архиєпископ.

Пізніше митрополит пригадав, що медичне капеланство віднедавна прийняте на державному рівні, тому ці священнослужителі допомагатимуть недужим, а також зможуть духовно підтримувати й самих медичних працівників.

Роздумуючи над уривком з Євангелія, митрополит звернув увагу на слова Ісуса Христа, який казав, що і погани творять одні одним добро, але добра людина має бути іншою — чинити добро тим, хто його не чекає. Архиєрей також закликав творити добро так, щоби воно було безкорисливим, а служіння до ближнього — направду відкритим.

«Будьте для нас взірцем не тільки професійного служіння, а й духовного. Знаєте, коли ми бачимо медика, який молиться, приймає Святе Причастя, приводить свою родину до храму, то стаємо ближче одні до одних. До цього всіх вас закликаю! Нехай ваша праця буде служінням ближньому! Тільки з Богом ми бачимо світло майбутнього для нас і нашої Батьківщини-України. Нехай наша праця і вчинки будуть милі Господеві», — підсумував проповідник.

Після Літургії слово мала голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ с. Севастіана Карвацька, яка звернулася до присутніх такими словами: «Наша проща проходить під знаком Божої любові, який не покидає своїх любих дітей навіть у найважчих моментах людського життя. Христос попередив нас навіть про воєнні небезпеки, але запевнив, що це не кінець життя і духовної боротьби».

Опісля с. Севастіана зазначила: «Цей тиждень ми страждаємо і співстраждаємо з усім українським народом, передовсім із тими, хто потерпає від найбільшого терористичного акту, який росіяни вчинили і який матиме тривалі й важкі наслідки ще довший часу: підриву греблі Каховської гідроелектростанції та затоплення численних міст і сіл, яка призвела до загибелі багатьох українців на Херсонщині й околицях».

«У молитві та духовному єднанні співчуваємо всім, хто сьогодні потерпає від цієї рукотворної катастрофи. З почуттям глибокої солідарності вітаємо між нами, на нашій прощі, медичних працівників і капеланів із Херсона та Херсонщини», — додала монахиня.

«Від імені Української Греко-Католицької Церкви бажаю всім нам, щоб ця проща стала поштовхом для внутрішнього навернення і тривалої стійкості, як це було в житті блаженного священномученика Симеона Лукача, що приймав людей, служив і молився в усіх обставинах життя, без огляду на ув’язнення, обмеження чи хворобу», — підсумувала голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

Відтак священник Відпустового центру о. Володимир Лукашевський розповів паломникам про життя блаженного священномученика Симеона Лукача та його малу батьківщину — мальовниче село Старуня.

Варто зазначити, що моління своїм співом супроводжував вокальний квінтет «ADORO», який після богослужінь виступив із мистецьким концертом для медиків, презентувавши свої пісні різного стилю.

Незадовго розпочався Молебень до блаженного священномученика Симеона, під час якого душпастирі освятили нову ікону блаженного. Всі вірні під час прощі отримали образки саме з цієї ікони.

На завершення Всеукраїнської прощі медичних працівників усіх поблагословили мощами Симеона Лукача та мирували освяченим єлеєм.

за матеріалами Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ