У соборі Святої Софії вшанували пам’ять видатних церковних діячів

26 вересня 2024, 11:02 88

У соборі Святої Софії в Римі (Італія) відбулася Божественна Літургія, яку очолив єпарх Кам’янець-Подільський, секретар Релігійного товариства «Свята Софія» владика Іван Кулик. Богослужіння було присвячене пам’яті фундаторів і жертводавців собору, спочилих священнослужителів, парафіян та студентів. Особливу увагу під час молитов приділили вшануванню пам’яті архиєпископа Івана Бучка з нагоди 50-річчя від дня його смерті.

У соборі Святої Софії вшанували пам’ять видатних церковних діячів

До Літургії долучилися члени Товариства «Свята Софія», клир собору, парафіяни, паломники з різних куточків світу, а також студенти, об’єднані в молитві за покійних, чия праця та жертви закладали й вибудовували фундаменти для розвитку собору, української громади в Римі та української Церкви.

Виголошуючи слова пошани та вдячності за значний духовний спадок у житті української греко-католицької спільноти, вірні вшанували пам’ять архипастиря скитальців, архиєпископа Івана Бучка.

Варто додати, що у книжці «Архипастир скитальців архиєпископ Іван Бучко» згадано про його поховання.

«Заупокійні богослужіння очолював Блаженніший Верховний архиєпископ Кир Йосиф, який і поклав тлінні останки архієрея Івана до „нового гробу“ під храмом Святої Софії. Тим своїм рішенням Батько і Глава Української Католицької Церкви хотів віддати покійному Владиці Іванові особливу честь, незважаючи на покірне бажання, записане в „Останній волі“ архієпископа Івана Бучка 18 лютого 1973 року», — йдеться у книжці.