У Парижі відзначили 75-річчя місійного служіння сестер служебниць Непорочної Діви Марії

16 грудня 2022, 15:28 140

У неділю, 11 грудня, у катедрі Святого Володимира Великого відзначали 75-річчя присутності у Франції Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії (СНДМ).

Згромадження сестер наприкінці ХІХ століття, а саме 1892 року, заслувала блаженна Йосафата Гордашевська. У Франції воно розпочало своє служіння 1947 року і відтоді сестри з провінцій різних країв безперервно були опорою для священників та мирян у Парижі, а згодом і в Люрді.

Відзначення річниці розпочалося з Божественної Літургії о 12-й годині, яку очолив владика Гліб Лончина, а опісля відбувся концерт-привітання.

У дійстві, що його зорганізували сестри Йосафата Кудла та Давида Федан, взяли участь діти й молодь катедральної парафії Святого Володимира Великого. Сестра Софія Лебедович, головна настоятелька сестер служебниць із Риму, розповіла присутнім історію про початок життя і служіння сестер служебниць у Парижі. Сестри Бернадетта, Ірина та Надія, що довгий час перебували на служінні в Парижі і прибули на святкування, поділилися своїми спогадами. Привітального листа від провінційної настоятельки сестри Мирослави Яхимець і всіх сестер з України зачитала провінційна дорадниця cестра Атаназія.

У святковому дійстві з теплими спогадами та словами подяки також взяли участь: колишній довголітній адміністратор катедри отець Михайло Романюк, пан Ролан де Франс, пані Дарія Мельникович, пан Тарас Горішній і пані Надія Мигаль.

На закінчення представлень та привітань сестри подякували присутнім за підтримку й роздали маленькі подарунки на згадку про ювілей.

Після привітальної програми присутніх чекав смачний фуршет, а ввечері, по закінченню камерної вечері з владикою, священниками та працівниками курії, сестри урочисто розрізали святковий торт.

за матеріалами Паризької єпархії Святого Володимира Великого