У Мюнхені (Німеччина) відбулася презентація книги владики Богдана Дзюраха «Назустріч Різдву Христовому»
«Ця книжка запрошує до найкращого товариства — товариства Спасителя, який входить в життя через народження, який входить до убогих ясел кожного серця і підготовляє людину стати свідком Його таємниці народження». Такими словами 27 листопада 2022 року розпочала презентацію книги авторства апостольського екзарха для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владики Богдана Дзюраха «Назустріч Різдву Христовому» модераторка цієї презентації Іванка Захаревич.
Видавець Богдан Трояновський у відеозверненні так прокоментував це видання: «Ця книга веде нас кожного дня до Христа, який є світлом, через труднощі та випробування. Ці щоденні роздуми завершуються молитвою, яка є найпотужнішою зброєю, яку ми можемо також застосувати у війні з північним сусідом. Бо коли Бог з нами, то і перемога з нами».
Під час презентації автор книги поділився особистим переживанням Різдва у дитинстві, оповівши традиції, якими супроводжувалось те таїнственне Свято. Також владика Богдан розповів, як зародилися роздуми про Різдво Спасителя, а відтак і написання цієї книжки. «Я сам потребую щоденної поживи — Божого слова, — поділився своїми думками єпископ. — Це Слово, яке спонукає нас до особистих роздумів, застанови і молитви, у якій ми зустрічаємо Бога віч-на-віч».
Також учасники презентації мали можливість поставити авторові запитання, серед яких були питання комерціалізації Різдва, оскільки простежується тенденція витіснення Христа з публічного життя. «Християни мають бути чуйними. Бо те, як ми переживемо Різдво, залежить від нас. Це святкування буде в повноті неповторне, коли воно розпочинатиметься і довершуватиметься молитвою», — сказав єпископ.
Також, відповідаючи на запитання із залу про голос єпископа Богданапід час війни, апостольський екзарх наголосив на важливості слова про жорстокість російського агресора та пригадав перші відчуття трагедії, котра насувалася, а відтак і реакцію Церкви та солідарність німецького суспільства. «Ми не втратили свого голосу, ми говоримо на різних рівнях і молимося в різних частинах Німеччини. Говоримо правду про Україну», — і, як зауважив єпископ, наш біль пробудив з летаргічного сну Європу.
Після презентації люди мали можливість придбати книгу та отримати особисте благословення і слова з побажаннями від її автора.
Ця книга доповнена ілюстраціями ікон сучасних українських іконописців та на 168 сторінках містить духовні розважання про євангельську історію народження Ісуса. Придбати її можна у видавництві «Свічадо».
Варто сказати, що кошти, пожертвувані учасниками презентації за видання, будуть спрямовані до спільноти «Францисканська молодь» парафії Святого апостола Петра м. Тернопіль, яка щорічно проводить благодійну акцію «Листи до Святого Миколая». Цього року спільнота отримала понад дві тисячі листів від дітей сиріт, дітей з інвалідністю, переселенців та дітей українських військових.
Департамент інформації УГКЦза матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії