У Львові молитовно відзначили 10-річчя заснування соціального центру «Дім надії»

1 липня 2023, 17:05 126

28 червня в каплиці Святої Йосафати Гордашевської єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца звершив подячний Молебень із нагоди 10-річчя заснування соціального центру «Дім надії», яким опікуються сестри служебниці.

У вітальному слові владика Володимир подякував сестрам за служіння, привітав студенток із випускним, а також поблагословив ініціативу сестер на подальший розвиток «Дому надії» під Божим проводом.

«Сьогодні маємо День вдячності. Найперше відчуваємо вдячність за 10 років служіння цього соціального центру. 10 років — це трояндовий ювілей. Троянди є різного кольору. Як і ми, люди, є із цілком різними характерами. Щоправда, стебло троянди має колючки. Якого кольору б не була троянда, її стебло і листки завжди зелені. Це означає колір надії, який єднає із землею, із тим місцем, де квітка бере життєдайну силу, де усміхається разом з сонцем», — зазначив архиєрей.

Владика Володимир пояснив значення слова «ярмо», згаданого у Євангелії цього дня.

«Бог готовий зі мною нести ярмо. Воно любе, бо Бог зі мною, Він перебуває на цій дорозі. Щоправда, завжди є спокуса взяти все на себе, тоді людина не дає собі ради, — сказав він і додав: — У нашому щоденному житті маємо дуже багато справ, які робимо спільно. У домі, на вулиці Равських, є спільнота студенток і спільнота сестер. Два виміри, які тягнуть одне спільне ярмо. Хто тягне, а хтось призупиняє. Важливо, що маємо добрий напрямок. За 10 років важко уявити, як би цей дім існував без сестер чи без студенток. Як би не було складно в житті, але люди себе взаємно потребують. Хтось — служити, а хтось — бути адресатом цього служіння. Дякуємо Богові за цей день, за ці роки. Просимо Божого благословення на подальші дні й роки нашого спільного життя на Його славу».

Відтак владика Володимир подякував сестрам і студенткам за служіння й побажав, щоби Божа опіка була й надалі з ними.

Єпископ-помічник вручив Митрополичу грамоту с. Єронімі Вовчак, директорці соціального дому.

«Дякуємо за свідчення про Христа власним прикладом, підходом до життя. За бажання служити з любов’ю кожній із дівчат, для яких ви стали сестрою, приятелькою, вчителькою і матір’ю. Нехай милосердний Господь щедро обдарує вас у здоров’ї довгими літами, а своєю благодаттю дає наснагу для здійснення Його волі на нашій українській землі», — мовиться у грамоті митрополита Ігора.

Отець Зеновій Хоркавий привітав з ювілеєм і подякував сестрам та студенткам за спільну місію.

«Продовжуємо свято мирянина. Вітаємо наших випускниць, які покидають батьківській дім, де сестри були для них мамами і їх дуже любили. Дякуємо сестрам за віддане служіння. Завдяки їм тут є церква, відкрилася парафія Блаженної Йосафати Гордашевської», — сказав о. Зеновій Хоркавий.

Також із вітальним словом вже у домі, під час продовження святкування, звернулася с. Христофора Бурштин, провінційна настоятелька СНДМ.

«Вітаю кожного і кожну, адже ми зібралися. щоб подякувати Богові за ці 10 років життя нашого Дому надії! Знаю з маленького власного досвіду, що всі ці роки Господь допомагав сестарм служебницям, які тут трудилися і проживали, ділилися любов’ю з дівчатами, які на студентський період знаходили тут свій дім», — зазначила с. Христофора.

«"Дім надії" є середовищем, де підтримується життя і майбутнє. Нехай наш подячний молебень буде тим приємним гімном вдячності Богові та проханням про благословення за всіх людей, які були, є і будуть причасними до цієї важливої місії!» — наголосила провінційна настоятелька СНДМ.

за матеріалами пресслужби Львівської архиєпархії