«Цей день ділить історію на „до“ і „після“»: на Донеччині освятили новий храм УГКЦ

6 червня 2023, 17:03 136

4 червня відбулося урочисте освячення новозбудованого храму Пресвятої Тройці в Мирнограді Донецької області. Чин освячення та Божественну Літургію звершив єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха.

Радісне свято розпочалося із зустрічі єпископа з короваєм і вітальними словами від парафіян та їхнього настоятеля о. Івана Василенка. Вірні радо прийняли владику Максима на східних теренах України, відчуваючи пастирську підтримку й опіку.

Під молитовний супровід отця-диякона Ігоря Бойко, братів-семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, численного духовенства та мирян, архиєрей звершив Чин освячення новозбудованого храму Пресвятої Тройці. Відтак у стінах Божого дому розпочалася Божественна Літургія, на якій підносилася милозвучно молитва подяки, радості та прохання щонайшвидшої перемоги над злом і правдивого миру близько 100 вірних.

У слові під часі проповіді владика Максим наголосив на важливості свята та нового храму на теренах багатостраждальної Донеччини: «Цей день — видатний, важливий та особливий, бо ділить історію нашого міста на „до“ і „після“. Як жити без Бога, — всі знають. Кожен знає, як важко, коли не відчуваєш Божої підтримки, не можеш приступити до Святих Тайн: посповідатися, причаститися, схилити коліна в молитві тут, у Його рідному домі. Від сьогодні так більше не буде. Кожен має знати, що земля, по якій ми ходимо, є святою землею. Тут Бог є посеред нас».

Разом із цим єпископ пригадав усім вірним, мешканцям прифронтової зони, що вони не забуті Богом, не самотні, бо сьогоднішнє свято кожному засвідчує Божу присутність та Його безмежну любов тут і тепер.

На завершення проповіді владика Максим привітав парафіян та настоятеля храму зі святом, згадуючи, що відтепер кожен потребуючий точно знайде духовне умиротворення у стінах Господнього дому: «У цьому Божому храмі наші серця завжди знаходитимуть спокій. У цьому храмі знаходитимемо всі відповіді, які довго шукаємо. Усі каміння, тягарі та турботи, з якими не можемо дати собі ради, — Бог переобразить. Та Божа любов не може бути дарована насилу. Тож кожного світанку, розплющуючи очі і бачачи красу нашого краю, мусимо знову і знову повторювати: „Боже, дякую Тобі за Твою любов, за те, що дозволяєш мені і далі насолоджуватися даром мого життя“. Маймо відвагу приходити сюди, приводити наших рідних і друзів та віддавати в Божі руки все те, що має наше серце. Бо в Божих руках змінюється все».

Після Літургії настоятель храму подякував владиці Максиму та священослужителям, які з цілого деканату та найрізноманітніших куточків України приїхали розділити радісну мить у церковному житті Мирнограда та всієї Української Греко-Католицької Церкви. Також привітав і парафіян, які щонеділі та у свята мають можливість прийти до Божого храму, прийняти Святу Євхаристію і Тайну Сповіді, очищуючи душу та впускаючи світло Боже у своє життя.

Опісля відбулося мирування та освячення води на честь свята. На згадку радісного дня духовенство й вірні зробили спільне фото біля нового, вже освяченого, храму Пресвятої Тройці. А відтак мали спільну святкову трапезу. Освячення храму в Мирнограді було великою духовною подією для місцевої громади й усієї Церкви.

за матеріалами пресслужби Донецького екзархату