Рада Церков зустрілася з керівництвом Всесвітньої лютеранської федерації

14 травня 2024, 10:37 111

13 травня 2024 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) зустрілася в Києві у приміщенні німецької євангелічно-лютеранської церкви Святої Катерини з Президентом Всесвітньої лютеранської федерації (ВЛФ), єпископом дієцезії Віборгу Генріком Стубкьєром (Данія) та Генеральним секретарем ВЛФ д-р Анне Бургхардт (Естонія).

Рада Церков зустрілася з керівництвом Всесвітньої лютеранської федерації

Про це повідомляється на сайті ВРЦіРО.

Представник Головуючого у ВРЦіРО пастор Анатолій Райчинець від імені релігійної спільноти висловив подяку керівникам ВЛФ за підтримку України від початку повномасштабного російського вторгнення, зокрема за молитви за справедливий мир для України, за допомогу українським біженцям у Королівстві Данія і в Естонії, за гуманітарну допомогу та поширення правдивої інформації у світі про війну й російську агресію.

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав розповів про кілька вимірів фронту, на якому опинилася кожна з Церков України. Перший із них — гуманітарний. Патріарх зазначив, що кількість гуманітарної допомоги критично зменшується. Також згадав, що для УГКЦ надзвичайно важлива співпраця з лютеранськими спільнотами Німеччини та подякував за гостинність до українців.

Ще один непростий фронт сьогодні в Україні — військове капеланство. Відбувається нова хвиля мобілізації, однак священники не мають відтермінування від військової служби. Виникає питання: наскільки Церкви критично важливі в суспільстві? І це питання відкриває глибоку секуляризацію українського суспільства. «На 30-му році незалежності України ми мусимо пояснювати, чому Церква має право на існування в державі. І ці державно-церковні стосунки сьогодні перебувають у дуже делікатній стадії свого розвитку», — зауважив Блаженніший Святослав.

Ще один вимір діяльності українських Церков — міжнародна адвокація, питання виживання України як держави. «Ми зустрілися з делікатним викликом — християнська Церква народила геноцидну ідеологію, — ідеологію „руского міра“. Якщо якась Церква народжує ідеологію, яка війну називає святою, то тоді вірогідність Христового Євангелія цілком знищена», — ствердив Предстоятель УГКЦ.

Учасники зустрічі зазначили загальну проблему у зв’язку з тим, що Російська Православна Церква є автором геноцидної ідеології «русского міра» і через церковні канали поширює ці не християнські наративи.

Керівники ВЛФ зазначили, що їхній візит в Україну має на меті подальшу підтримку українського народу в його боротьбі за свободу і справедливий мир. Окрім Президента і Генерального секретаря ВЛФ, у зустрічі з ВРЦіРО взяли участь Марк Мулан, голова гуманітарного офісу ВЛФ в Україні, та Йозеф Платнер, голова гуманітарної допомоги України в Європі.

ВЛФ об’єднує 150 Церков у 99 країнах загальною кількістю у близько 77 млн вірян. Офіс ВЛФ розташований у Женеві (Швейцарія) і координує комунікацію між лютеранськими Церквами-учасницями, а також гуманітарну працю в різних регіонах світу, зокрема в Україні.