Перша парафія Апостольського екзархату в Італії отримала державне визнання

25 жовтня 2022, 17:06 148

24 жовтня в Курії Апостольського екзархату відбулася зустріч з представником Міністерства внутрішніх справ Італії (Ministero dell’Interno) п. Алессіо Сараісом. Причиною зустрічі стало оприлюднення рішення Італійського уряду про державне визнання римської персональної парафії Жировицької Божої Матері і Святих мучеників Сергія і Вакха при Катедральному храмі Апостольського екзархату, про що свідчить переданий ним відповідний декрет.

Перша парафія Апостольського екзархату в Італії отримала державне визнання

Під час розмови з державним урядовцем, у якій взяли участь: преосвященний владика Діонісій Ляхович, Протосинкел о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, та Канцлер Екзархату і парох парафії Жировицької Божої Матері і святих мучеників Сергія і Вакха о. д-р Петро Голіней, було обговорено питання заснування інших парафій Апостольського Екзархату. П. Алессіо ознайомив учасників зустрічі із процедурою цивільного визнання парафій та юридичними аспектами, що з ним пов’язані.

Пригадаємо, що персональна парафія Жировицької Божої Матері і Святих мучеників Сергія і Вакха була заснована декретом Апостольського екзарха 31 липня 2022 року з метою «забезпечення продовження належного душпастирського супроводу українських вірних візантійського обряду, які проживають на території Римської єпархії та єпархії Остії». Парохом новоствореної парафії призначено канцлера екзархату о. д-ра Петра Голінея, a віцепарохом — о. Любомира Костюка.

за матеріалами відділу комунікації Апостольського екзархату в Італії