Отець Ігор Шабан зустрівся із представником Ватиканської дикастерії у справах міжрелігійоного діалогу

14 вересня 2023, 21:11 184

14 вересня о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, провів робочу зустріч із представником Дикастерії міжрелігійного діалогу Святого Престолу та професором Папського Григоріанського університету в Римі, монсиньйором Лораном Басанезе (Laurent Basanese, SJ).

Під час зустрічі священник розповів про сучасну ситуацію в Україні та подякував за підтримку України у протистоянні російській агресії.

За його словами, українці, прості люди, жертви цієї війни, вижили завдяки світовій християнській солідарності та молитві. Отець також згадав двох полонених священників УГКЦ із Бердянська — Івана Левицького та Богдана Гелету, — доля яких із 2022 року залишається невідомою.

Також співрозмовники торкнулись нещодавніх слів Папи Франциска під час телемосту з російською молоддю про велику росію, її культуру та спадщину. Священник пояснив архиєпископові Челестіно, що ці слова зранили українське суспільство й українських католиків зокрема і завдали болю українському народу, бо в Україні ніхто не забув, як після Другої світової війни тисячі єпископів, священників і вірних УГКЦ були вислані у Сибір та знищені за збереження віри й любов до своєї Церкви.

«Здається, що уявлення Папи про історію росії досить поверхневі. Він, без сумніву, чув про двох російських царів: Петра та Катерину. І, можливо, не чув, що перший будував свою нову столицю на українських кістках і палив українську столицю, а друга нищила українську козацьку республіку. Все так само, як Путін робить у наші дні, коли задля відновлення російської імперії кремль убиває тисячі українців і спалює наші землі», — зазначив о. Ігор.

«Цілком можливо, що Папа шукає шляхів діалогу. Зрозуміло, що він вирішив, що це може бути молодь. Можливо, на це його надихнули Світові дні молоді в Лісабоні на початку серпня. І це, звичайно, можна зрозуміти, бо ми справді вдячні єпископові Рима за те, що щотижня на площі Святого Петра він закликає до молитви за Україну; вдячні за те, що він неодноразово прямо засуджував агресію росії проти України; вдячні, що безпосередньо займається поверненням українських дітей та військових із полону. Тому сьогодні УГКЦ разом з усіма громадянами нашої держави засуджує ідеологію „русского міра“. Сподіваємося, Святіший Отець почує наш голос».

На завершення зустрічі співрозмовники обговорили сучасні виклики для служіння УГКЦ під час війни. Зокрема, в соціальній сфері о. Ігор висвітлив діяльність благодійної Патріаршої фундації «Мудра справа», яка вже встигла допомогти десяткам тисяч потребуючих сімей продуктовими наборами й евакуювала за допомогою волонтерів декілька тисяч осіб зі Сходу та Півдня України.

Нагадаємо, що о. Ігор Шабан цими днями перебуває у столиці Франції, де проходить робоча зустріч офіційних представників Католицької Церкви, відповідальних за міжрелігійний діалог у різних країнах Європи.

за матеріалами Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин