«Огорнімо нашою молитвою багатостраждальне місто Запоріжжя», — Глава УГКЦ у 234-й день війни
Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав вірних і всіх людей доброї волі огорнути своєю молитвою багатостраждальне місто Запоріжжя, яке стало осердям атак російських окупантів, зокрема впродовж останнього тижня. Про це він сказав у щоденному відеозверненні у 234-й день великої і кривавої війни.
Cтаном на цей ранок, розповів Глава УГКЦ, найтяжчими бої є на Донеччині, де воїни мужньо відбивають невтомні атаки ворогів. Україна знову зазнала російських ракетних ударів: 6 ракет, 30 авіаударів, 48 реактивних атак на міста і села. Щодня здригається під російськими ракетами Запоріжжя. Фосфорними снарядами обстріляно м. Нікополь на Дніпропетровщині, де є багато вбитих і поранених. Регулярно ворог обстрілює Харків, а також прикордонні райони Харківщини, Сумщини, Чернігівщини. Сьогодні зранку ракетний обстріл здійснено по Київщині.
«Особливо прошу огорнути своєю молитвою багатостраждальне місто Запоріжжя, яке стало осердям атак російських окупантів, зокрема впродовж останнього тижня», — закликав Глава УГКЦ.
Цього дня Блаженніший Святослав завершив роздуми над чеснотою стійкості, зокрема роздумав над здатністю людини радіти серед горя.
Хтось може подумати: як це можливо? Як можна серед війни зберегти, втримати радість? «Очевидно, що така радість є втіхою Святого Духа, який потішає Божих людей серед горя. Тому ми його звемо Духом-Утішителем», — пояснив архиєрей.
Він зауважив, що психологи і ті, хто лікує рани війни, стверджують, що стійкість — це і про роль позитивних емоцій і станів, бо людина психічно не може бути постійно сумною. Тому всі ми добре знаємо, як знімає напругу і відновлює нашу душу добрий сміх і щира радість, а ще — як важливо бачити красу, нею милуватися, зворушуватися.
Стійкість, ця мудрість людини серед горя і страждань, додав Предстоятель, — це і про вміння генерувати позитивні стани — піснею, жартом, танцем — про уміння ними ділитися, адже «розділена радість збільшується».
«Ми всі пам’ятаємо „Пташку“ з Азовсталі, яка співала українських пісень серед пекла російських атак на Маріуполь. І це всіх нас так зворушує. А гумор може стати зброєю. Коли людина вміє жартувати, навіть над своїми недоліками, вадами, то виявляє свою покору», — зазначив Глава УГКЦ.
«Гумору потребує також наше психічне і духовне здоров’я. Гумор може бути нищівною зброєю проти нашого ворога. Бо коли ми його не боїмося, жартуємо над ним, він никне, бо не може навіяти нам свої страхи. Тому гумор, радість відновлюють душу. Гумор є зброєю, яка нас вчить перемагати», — переконаний Блаженніший Святослав.
У цей суботній день Глава УГКЦ подякував усім працівникам культури: артистам, співакам, музикантам, які генерують позитивні емоції, рятують душу нашого народу гармонією краси, навіть в умовах війни. «Часом, коли хтось рахує наші ресурси, як їх краще витратити під час війни, можливо, духовне надбання, культурна спадщина не завжди стоїть на першому місці. Але колись ще Черчилль говорив: „Якщо під час війни ми не підтримуємо культури, за що ж тоді воюємо?“» — зазначив Патріарх.
«Я хочу подякувати, — сказав Предстоятель, — усім тим, які своєю усмішкою відновлюють, рятують засмучені душі. Серед цього хаосу війни нам так потрібно гармонії і краси, яка відновлює гармонію нашої душі, а відтак показує красу людини — вінця Божого творіння, навіть у таких жахливих обставинах».
«Ми сьогодні молимося: Боже, благослови Україну! Благослови наше українське військо, наших дівчат і хлопців, завдяки яким ми сьогодні живі. Духу Святий, потішай наш народ! Духу-Утішителю, даруй нам духовну радість як відчуття перемоги добра над злом! Боже, благослови Україну Твоєю небесною гармонією, яка є Твоїм справедливим, небесним миром!» — додав на завершення Глава УГКЦ.
Департамент інформації УГКЦ