Нечуючі з УГКЦ узяли участь у форумі в Аахені (Німеччина)

9 вересня 2022, 13:51 243

1–4 вересня в мальовничому місті Аахені (Німеччина) відбувся форум для осіб з вадами слуху — ІV Зустрічі глухих європейських католиків (Meetings of Deaf European Catholic). Участь у форумі взяли і нечуючі греко-католики з України.

Нечуючі з УГКЦ узяли участь у форумі в Аахені (Німеччина)

Вже вкотре, як зазначає референт з питань глухих і слабочуючих Відділу соціального служіння УГКЦ о. Олег Лазуркевич, європейські міста толерують заходи на підтримку людей із вадами слуху. Католицька Церква, за його словами, має значні напрацювання в цій ділянці, досвід, який треба вивчати і розвивати.

На Зустрічах нечуючих європейських католиків Україна була представлена не вперше. «Ми є серед перших учасників цього руху, — розповідає о. Олег. — Праця у воркшопах, групах обговорень, плануваннях моніторингу ситуацій вже стала звичною для нас. На форумі в Аахені була представлена в дії нова взаємодія серед глухих католиків Європи, обговорювався статус і метод праці в посткороновірусну епоху і напрацювання в контексті Синодального шляху».

Група з України, у складі якої було двоє нечуючих, представила на форумі напрацювання у сфері служіння нечуючим Української Греко-Католицької Церкви, зокрема структур Патріаршої курії УГКЦ. «За 13 років участі в міжнародних конференціях, симпозіумах і семінарах ми побачили якісний розвиток цієї ділянки, вивчали інструменти євангелізації і практикували інтеграційні зустрічі для глухих в Україні», — додає референт із питань глухих і слабочуючих Відділу соціального служіння УГКЦ.

На закінчення форуму учасники із дванадцяти країн світу висловили підтримку Україні, помолилися за мир і якнайшвидше закінчення війни.

за повідомленням о. Олега Лазуркевича