На Івано-Франківщині освятили новозбудований храм

25 липня 2023, 16:47 586

У неділю, 23 липня, у с. Котиківка Городенківського протопресвітеріату Коломийської єпархії УГКЦ освятили новозбудований храм Святого Василія Великого. На прохання владики Василя Івасюка, єпарха Коломийського, освячення здійснив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

На Івано-Франківщині освятили новозбудований храм

Під час звершення Чину освячення владика Володимир поблагословив миром храм зсередини. Опісля відбулася процесійна хода, коли всі вірні вийшли на подвір’я, щоби процесійно обійти храм Святого Василія Великого із мощами святих.

Далі розпочалася Божественна Літургія, яку очолив владика Володимир у співслужінні з парохом о. Василем Гавришем, духовенством Коломийської єпархії, Івано-Франківської архиєпархії та інших єпархій УГКЦ.

Вірні та священнослужителі, здійснюючи намір на богослужіння, звернулися до Пресвятої Богородиці із проханням про перемогу України над російським окупантом, захист українського війська, державу, весь народ.

Під час Літургії архиєпископ звернувся до присутніх із проповіддю.

Храм — це місце, де знаходять силу і натхнення для нових діл

«Ми зібралися тут, щоб поблагословити цю прекрасну нову церкву, збудовану завдяки великодушності ваших сердець і невтомній праці ваших душпастирів. Ми всі знаємо, що будівництво храму завжди вважалося в історії спасіння спеціальним привілеєм, який Бог дає людині. Це — особлива благодать, яка дає змогу нам присвятити принаймні частину нашого земного існування й таланту зведенню житла для Господа — місця, де люди в особливий спосіб зустрічають Бога, величають Його та знаходять силу і натхнення для нових діл, щедрого милосердя заради слави Господа й добра наших ближніх», — мовив митрополит.

Далі владика роздумував над уривком зі Святого Писання: «Святе Євангеліє представляє нам нещасних сліпців, які не бачать ясного світла сонця, зоряного неба, квітучої весни, ні успіху, ні радості на обличчі, не бачать дороги, та цілком віддані на людську поміч. У них вічна, темна, непривітна ніч».

Ліками від душевної сліпоти є свята віра

«Людина, опанована сліпотою душі, не бачить ясного світла Божої науки, не бачить краси й радості Небесного Царства, не бачить правдивої дороги в житті, а йде манівцями, що закінчуються безоднею. Ліками від душевної сліпоти є свята віра».

«Тому Ісус Христос, оздоровлюючи, щоразу вимагав віри. „Чи вірите, що Я можу це зробити?“ — запитував Він сліпців», — пригадав митрополит.

Один Бог, що має право над кожною людиною

На закінчення проповіді владика Володимир зазначив, яким має бути гасло християн: «Один Бог, що має право над кожною людиною, і всіма народами, і всіма державами. Один Спаситель, що всіх відкупив своєю пресвятою кров’ю. Одна Церква, що має право навчати всі народи. Одна віра, що є найбільшим добром усього світу. Тож коли хочемо бути щасливими, зберігаймо у своєму серці глибоку віру в Бога».

Наприкінці Літургії владика Володимир висловив вдячність парохові та всім, хто спричинився до побудови храму. Опісля жертводавцям, будівельникам і всім причетним до зведення святині вручили подячні грамоти від владики Володимира.

Згодом парох висловив подяку за освячення храму архиєпископові, а також зазначив, що весь цей час хід будівництва відбувався під Божим благословенням.

Митрополит Володимир подякував о. Василеві Гавришу за велику роботу, яку вклав він та парафіяни церкви Святого Василія Великого для того, щоби храм було завершено.

Як відомо, основи церкви були закладені і благословенні покійним владикою Миколою Сімкайлом, а весь хід будівництва відбувався під духовною опікою правлячого архиєрея Коломийської єпархії владики Василя Івасюка.

Пізніше п. Богдан Кобилянський, міський голова Городенки, привітав пароха храму о. Василя і всю парафіяльну громаду церкви Святого Василія Великого з нагоди освячення храму.

На завершення вірні й духовенство молилися за справедливий мир і перемогу Україну «Боже, великий, єдиний», а опісля митрополит Володимир уділив архиєрейське благословення. Відтак усі вийшли на подвір’я, де з нагоди урочистостей відбулося святкове освячення води.

за матеріалами Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії