«Лікар служить життю»: відбулася травнева молитовна зустріч для медиків у соборі Святого Юра у Львові

4 травня 2023, 14:01 110

У перший понеділок травня, 1 травня 2023 року, в архикатедральному соборі Святого Юра відбулася молитовна зустріч для працівників медичної сфери. Молитовний вечір розпочався Божественною Літургією, під час якої усі охочі мали змоги приступити до Таїнства Покаяння.

З духовним словом до працівників медичної сфери звернувся настоятель архикатедрального собору Святого Юра митрофорний протоієрей Роман Кравчик. У духовному слові о. Роман наголосив, що в цій Божественній Літургії в особливий спосіб молиться за працівників медичної сфери.

«Бажаю, щоби ви мали віру, і йдучи до хворих, йшли з Ісусом. Просіть думкою в Ісуса: дай мені силу й віру вилікувати цю хвору людину. Дай сили допомогти їй. Ви будете успішними, якщо так приходитимете до Ісуса», — наголосив настоятель архикатедри.

«Дорогі лікарі, будьте добрими приятелями й товаришами Ісуса Христа. Товаришуйте з Ісусом! Будьте вірні Йому. Як це робити? Щоби бути добрим приятелем Ісуса Христа, треба часто приступати до сповіді та приймати Причастя», — звернувся о. Роман Кравчик.

Відтак єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир очолив Молебень до Пресвятої Богородиці.

Владика Володимир подякував медичним працівникам за їхнє служіння, а також наголосив на потребі молитися за своїх пацієнтів. «Ми сюди прийшли, щоби слухати і почути. Може складатися враження, що це певна втрата часу, але в цьому часі є щось важливе. Але хто не вміє слухати, той не зможе служити і щось мудрого робити», — зазначив архиєрей.

«Травень — місяць матері, Богородиці та життя. Чи ж може бути кращий час, щоб це почати? Лікар служить життю. Лікар служить людині», — ствердив він.

Пригадавши жінок-мироносиць, які йшли до гробу, щоб послужити Христові, архиєрей зауважив, що Ісус з’являється найперше тим, хто хоче Йому послужити. «Вони втратили час, але зустріли Воскреслого. Так само і ми. Час проведений із Богом ніколи в житті не буде втраченим», — наголосив владика Володимир.

«Ще одним наміренням цього вечора, крім молитви за медиків, є молитва за пацієнтів, за хворих людей. Ми так багато говоримо про них на нарадах, різних курсах чи консиліумах. Пам’ятаймо, що про цих людей дуже важливо говорити з Богом. Велику справу роблять наші медичні капелани, які служать у лікарнях. Священник у лікарні молиться Святу Літургію. Ми не раз чекаємо високопосадих людей із візитом на місце нашої праці, а бачимо, що до нас сам Господь Бог готовий прийти. Нічого дорожчого бути вже не може. Тому приймімо Його і матимемо силу служити на взір Богородиці», — додав єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

Наприкінець усі присутні помолилися молитву до святого Герарда перед іконою з його мощами.

за матеріалами пресслужби Львівської архиєпархії