Із душпастирським візитом і благословенням владика Максим Рябуха відвідав Донеччину

15 листопада 2023, 08:30 80

11 та 12 листопада владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ, перебував у трьох парафіях Донецької області, відвідуючи їхніх настоятелів, вірян, а також військовослужбовців. Долучилися до відвідин та служіння і брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Про це повідомляє пресслужба Донецького екзархату УГКЦ.

Розпочався душпастирський візит у суботу із смт Новодонецьк. Владику Максима та гостей радо зустрічав о. Стефан Попадюк, адміністратор парафії Преображення Господнього, із парафіянами. Вже за мить стіни храму наповнилися урочистим співом, щоби віддати хвалу Господеві та звершити Архиєрейську Божественну Літургію. Співслужили з єпископом о. Стефан Попадюк та о. Олександр Богомаз, а співом і прислугою її супроводжували семінаристи КТДС.

Того ж дня єпископ спільно із братами-семінаристами відвідав військових на Лиманському й Бахмутському напрямках, які також потребують духовної підтримки й опіки щодня. Вони знають про війну не з новин чи розповідей, а бачачи її особисто та всю її жорстокість на власні очі. Проте в їхніх серцях віри та людяності значно більше, ніж можна уявити. І попри пережите та побачене, ці чесноти залишаються глибоко закоріненими в їхньому житті завдяки духовній опіці їхніх капеланів та молитвам усього українського народу.

Неділя розпочалася із Божественної Літургії у храмі Христа-Царя у с. Яковлівка, а в обідню пору — у храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Добропіллі. Віряни з радістю в душі зустрічали владику Максима та гостей у себе на парафіях. У храмі панувала святкова атмосфера недільного Богослужіння. Кожне слово проповіді було сповнене надії для мешканців Донеччини. Тож візит єпископа став для них джерелом, з якого можна було почерпнути нових сил і зміцнитися у вірі.

Душпастирські візити архиєрея — це завжди свято для парафіян і духовенства, особливо під час війни. Вони дають можливість не лише зустрітися і поспілкуватися, а й спільно помолитися, відчути єдність та підтримку всієї Вселенської Церкви і зрозуміти, що ніхто в цьому світі не покинутий чи забутий, а навпаки — в особливий спосіб люблений Богом.

Не менш важливими такі візити є для братів-семінаристів. Оскільки Донецький екзархат — це частина Київської митрополії УГКЦ — у стінах Київської Трьохсвятительської духовної семінарії вже понад 10 років відбуваються формування майбутніх священників для подальшого служіння на теренах Донецького екзархату. Духовна й інтелектуальна формація братів-семінаристів доповнюється літургійною і пасторальною практикою на парафіях. Зокрема, можливість відвідувати парафії та долучатися до різних заходів дає змогу братам набувати важливого досвіду для майбутнього служіння, а людям — переживати особливі зустрічі, що наповнюють радістю та надією в ці часи важких випробувань.