Громади Апостольського екзархату в Італії об’єдналися в молитві за мир в Україні

15 вересня 2022, 18:41 76

У середу, 14 вересня, у свято Возвдиження чесного і животворного Хреста за григоріанським календарем, українські греко-католицькі громади в Італії, відгукуючись на заклик Ради єпископських конференцій Європи, об’єдналися у молитві за мир в Україні. Українські вірні взяли участь в молитовних заходах у різних містах Італії.

Зокрема у катедральному храмі Святих мучеників Сергія і Вакха в Римі владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх в Італії, відслужив Божественну Літургію, під час якої наголосив на важливості хреста у веденні духовної боротьби: «Ми не повинні самі шукати для себе хрестів, проти коли хрест посилає нам Господь Бог, нам не слід від нього тікати, але нести з довірою до Нього та без нарікань».

Після Служби Божої було прочитано молитву Папи Франциска про мир: «Господи Боже миру, вислухай наші благання! Протягом багатьох років ми багато разів намагалися вирішити конфлікти нашими силами, а також нашою зброєю. Ми переживаємо стільки моментів ворожнечі та темряви; стільки крові пролито; стільки зламаних життів; стільки похованих надій… Але наші зусилля були марними».

«Нині, Господи, Ти нам допоможи! Ти даруй нам мир, Ти навчай нас миру, Ти веди нас до миру! Відкрий наші очі й серця, дай нам відваги сказати: „Ніколи більше війни!“; „З війною все зруйновано!“. Влий у нас мужність здійснювати конкретні дії для розбудови миру. Господи, Боже Авраама і пророків, Боже любові, що створив нас і закликаєш нас жити як брати, дай нам сили бути творцями миру щодня; дай нам можливість з добротою дивитися на всіх братів, яких ми зустрічаємо на своєму шляху».

Моління продовжилося Молебнем до Пресвятої Богородиці, під час якого, за запрошенням владики Діонісія відбулася 15-хвилинна молитва адорації Найсвятіших Тайн у тиші. Відтак вірні помолилися молитву праведного слуги Божого митрополита Андрея Шептицького за український народ.

Наприкінці молитовного дійства протосинкел екзархату о. Теодосій Грень, ЧСВВ, подякував вірним за участь, зазначивши, що, за прикладом старозавітного Мойсея, ми повинні до Господа здіймати руки в молитві, тим самим підтримуючи наших захисників. «Як ізраїльський народ у пустелі перемагав амалекитян тоді, коли Мойсей тримав руки піднятими в молитві, так і ми покликані своєю молитвою підтримувати героїчні зусилля наших захисників з вірою, що зло буде переможене, адже після темряви завжди настає світло».

за матеріалами Відділу комунікації Апостольського екзархату