Глава УГКЦ у 288-й день війни: «Допоможіть Україні фіксувати військові злочини росії!»
Ми потребуватимемо, щоб на міжнародному рівні світ засудив ці злочини. Якщо їх не засудити, на жаль, вони повторюватимуться, як це трапилося зі гітлеризмом чи сталінізмом. Злочини гітлеризму засудили на Нюрнберзькому процесі, а комунізму засудженими не були. Тому комуністична ідеологія, видозмінюючись, як гідра, під виглядом російської сучасної ідеології продовжує вбивати. Ми мусимо зробити все, аби зупинити цей ланцюжок сліпого насилля, оцю святотатську війну проти людини, яка сьогодні відбувається в Україні.
Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному відеозверненні у 288-й день повномасштабного вторгнення росії на мирну українську землю.
Цього ранку воєнні зведення повідомили, що й надалі осердям протистояння залишаються два міста на Донеччині — Бахмут і Авдіївка. «Тому звертаюся до вас: згадайте у своїх молитвах тих, хто справді своїми грудьми затуляє нашу українську землю», — закликав Предстоятель.
«Наші Збройні сили поступово просуваються на Луганщину, хоча ворог тотально замінував українську територію. Недарма сьогодні говорять, що Україна є найбільш забрудненою територією вибуховим матеріалом. Щодня тисячі мін, бомб ворог закладає в українську землю, як ті майбутні паростки смерті», — ствердив Глава УГКЦ і повідомив про обстріли автобаз у Миколаєві й Херсонщині та про насильну мобілізацію українських громадян у Мелітополі.
У цей день Блаженніший Святослав закінчив роздуми над тим, як навіть в умовах війни належно забезпечити навчально-виховний процес у школах.
Патріарх розглянув можливості допомоги науковцям, викладачам, відповідальним за шкільну програму, і те, як їх розвивати та вдосконалювати.
Архиєрей зауважив, що коли слухаємо випускників наших шкіл, студентів, уже дорослих людей, то часто чуємо, що школа підготувала їх до чого завгодно, але не до реального життя. А також наголосив, що сьогодні сама роль учителя є цілком іншою.
«Часто шкільний учитель уже не є головним джерелом інформації під час навчання своїх учнів, а радше нагадує регулювальника на багатолюдному перехресті, який вказує дорогу до знань, до джерел інформації. Тому одне з найважливіших завдань учителя — навчити учнів вчитися, дбати про своє зростання, перебуваючи в пошуку нових знань і навичок. У зв’язку з цим шкільна програма потребує постійного осучаснення. Нас запитують: як, з одного боку, не обтяжувати шкільної програми, а з іншого — як навчити дітей того, що їм знадобиться в житті? Це питання постійно відкрите», — пояснив Отець і Глава УГКЦ.
На його переконання, серед переліку предметів обов’язково потрібні світоглядні, зокрема міжконфесійний — «Християнська етика».
Глава Церкви переконаний, що, сконцентрувавши увагу на вихованні певних принципів, засад, ми зможемо підготувати наших учнів до гідного життя, навчимо самим вчитися. Щобільше, навчимо, як ті цінності, принципи, життєві орієнтири потім на практиці використовувати, як золотий скарб, який вони винесли зі школи.
«Ми кажемо, що батьки — це головні вихователі дітей. Проте і учні, і їхні батьки потребують, як ми кажемо, учителя від Бога, — наголосив Глава УГКЦ і уточнив: — Тобто педагога, для якого виховання, освіта — це не просто сенс його життя, але який має особливий педагогічний дар».
Тому, вважає Патріарх, ми повинні поважати тих учителів, які мають особливий педагогічний талант, дар від Господа Бога, і можуть допомогти батькам бути вихователями і справді вказати дорогу в життя своїм учням. Такого викладача, вчителя учні не забудуть до кінця життя.
«Нехай Господь Бог благословить наших вчителів усіма благодатями, яких вони потребують для того, щоб підготувати своїх учнів до непростого життя, стати їхніми поводирями в доросле, непросте життя», — побажав Предстоятель.
Блаженніший Святослав подякував усім, хто, будучи відповідальним у різних міжнародних структурах, допомагає Україні фіксувати воєнні злочини росіян.
«Вчора була оприлюднена доповідь Організації Об’єднаних Націй про масові страти цивільних людей в Україні. Вона просто вражає. Читаємо, що лише в трьох окупованих регіонах України впродовж перших шести тижнів російської окупації доведено вбивство 441 мирного жителя, з яких 341 мужчина, 72 жінки, 20 хлопчиків і 8 дівчаток. Ми розуміємо, що ті цифри — це крапля в морі українського горя, болю і крапля в морі тих злочинів, які росія чинить в Україні. Проте дуже важливо по крупинках збирати і фіксувати ті злочини, щоб потім можна було їх офіційно засудити в міжнародному трибуналі, бо інакше неможливо буде осягнути миру в Україні. Якщо не назвати поіменно вбивць і не вшанувати жертв, неможливо буде говорити про процес примирення між народами», — наголосив Глава УГКЦ.
Департамент інформації УГКЦ