Глава УГКЦ у 254-й день війни: «Ворог залишає після себе жахливі свідчення тортур, знущань з цивільних людей — із тих, кого він буцімто прийшов визволяти»

4 листопада 2022, 12:08 1018

Вчора повідомили, що після деокупаційних заходів на Харківщині, Донеччині та Херсонщині було виявлено 868 тіл замордованих, закатованих людей, серед яких 24 дитини. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 254-й день війни росії проти України.

Ексгумація тіл у Лимані на Донеччині, фото: телеграм-канал Павла Кириленка

Предстоятель зазначив, що ворог намагався атакувати українські позиції на Донеччині, біля Бахмута, Авдіївки, Новопавлівки. Ворог систематично нищить інфраструктуру. Найбільше вчора зазнали ударів мешканці прикордоння на Сумщині, а також мирні люди у Запорізькій, Дніпропетровській та Херсонській областях.

Патріарх продовжив роздуми над тим, як нам працювати над зціленням ран українського народу, ран, які є жахливим наслідком війни.

«Ми часто чуємо слово „здоров’я“. Очевидно, що рана — це щось таке, що його в нас забирає. Здоров’я людини — це не тільки добрі лікарські аналізи чи позитивні результати дослідження стану людського організму, не тільки рівновага між потребами і можливостями людини. Це є цілісність і гармонія духу, душі й тіла людини. І щоразу, коли та цілісність порушується, людина починає страждати і хворіти», — зазначив він.

Архиєрей наголосив, що ранить цю гармонію не тільки тілесна хвороба чи поранення, чи психологічна травма. Нищить цілісність людської особи найперше гріх — та велика травма, яка зароджується в духовній сфері людини і нищить усе інше.

На думку Блаженнішого Святослава, основа здоров’я — це здоров’я людського духа, тому ми називаємо нашого Господа Ісуса Христа цілителем — лікарем нашої душі і духа. Цілитель повертає нам цілісність.

«Яка є роль Христового священника у зціленні людини? — продовжив Патріарх. — Медичний капелан приходить до хворих від імені нашого Спасителя і пропонує їм даровану Господом цілісність через віру. І тоді, отримуючи цілющу благодать Святого Духа, людина може вповні оздоровитися в ментальному і фізичному плані».

Для зцілення надзвичайно важливе Святе Таїнство Сповіді, яке зцілює від гріха, повертає віру в Бога і віру в медичний талант лікаря чи психолога, які лікують людину.

Блаженніший Святослав подякував медичним капеланам, які є діяльним образом присутності зціляючого Спасителя там, де є найбільше людського горя.

Читайте також: У щоденних відеозверненнях Блаженніший Святослав роздумуватиме над зціленням ран України

«Хочу поділитися з вами однією радістю: вчора ми отримали звістку про звільнення із російського полону 107 наших військових. Обіймімо наших воїнів, які вийшли зраненими з військового полону російських загарбників, увагою, любов’ю і молитвою!», — попросив Предстоятель.

Відтак закликав почути слово митрополита Андрея Шептицького, яке він звернув до захисників Вітчизни в часі війни. «Ви, що у бою щодня наражені на смерть, пам’ятайте заховувати ваше серце чистим від гріха. Будьте все готові ставити на перше місце перед престолом ваше життя, а відтак завжди бути готовим стати перед Божим судом і здати звіт з цілого вашого життя. Хоробро сповніть свої обов’язки! Перемога є певною, а справа — свята», — процитував Блаженніший Святослав.