Глава УГКЦ назвав три засади проведення календарної реформи в Україні
У контексті активного обговорення в українському суспільстві святкування Різдва Христового за новим календарем Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав окреслив три засади, необхідні для проведення календарної літургійної реформи в Українській Греко-Католицькій Церкві.
Українська Греко-Католицька Церква, нагадав Предстоятель, має багатолітній досвід переходу на григоріанський календар, оскільки більшість єпархій і парафій за кордоном уже впродовж тривалого часу відзначають свята за новим стилем. В Україні ж, за його словами, наразі вивчають можливості переходу. Необхідні три засади, щоб це було можливим:
1. Річ не лише в Різдві
«Різдво — це цілий період літургійного року. Тому його потрібно відповідно організовувати й переживати. Не можна змінювати дату лише одного свята. Нам потрібна всеохопна, цілісна реформа, що потягне за собою зміну всіх інших дат нерухомих свят у літургійному році. Миколая буде 6 грудня, а День українського війська на Покров — 1 жовтня», — пояснив Патріарх.
2. Календарну реформу потрібно робити разом з іншими Церквами України
«Не можна такого типу зміни робити одноосібно, окремо від церковної спільноти. Різдво — це свято цілого народу, всієї Церкви. Дуже важливо святкувати разом, радіти разом», — зазначив Глава УГКЦ.
Читайте більше: «Коляда перетвориться на гімн перемоги України»: думки Глави УГКЦ про святкування Різдва в час війни
3. Війна не є зручним часом для календарної реформи
«Коли горить хата, то не час дискутувати, на яку стіну вішати ікони. Нам так важливо всі сили спрямувати на перемогу України!» — вважає архиєрей.
«Стараймося гідно разом пережити весь різдвяний час, оновити наші сили для перемоги України над російським агресором», — закликав духовний лідер українців.
Департамент інформації УГКЦ