Глава УГКЦ на Різдво Пресвятої Богородиці: «Діво Маріє, навчи нас любити Бога так, як любила Його Ти»

8 вересня 2024, 15:03 1336

Якщо сьогодні люди будуть будувати між собою стосунки любові та взаємності, люблячи одне одного, як самих себе, ця любов буде спасати людину і світ, буде робити людину третього тисячоліття здатною відповісти Богові взаємністю так, як Богородиця. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в катедральному соборі Воздвиження Чесного Хреста у Вроцлаві (Польща) у свято Різдва Пресвятої Богородиці.

«Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним» (Ів. 3, 16). Цитуючи Євангеліє, Глава УГКЦ пояснив, що сьогодні Боже слово показує нам, як Бог ставиться до людини.

«Бог не приходить, щоб нас судити, хоча всі ми грішні, — зазначив Блаженніший Святослав. — Бог приходить, щоб нас врятувати, спасти, може, найперше від нас самих, від наших вчинків, гріхів і немочів. Бог нас любить набагато більше, ніж ми можемо проти Нього згрішити».

За словами Предстоятеля, саме сила Божої любові спровадила Сина Божого з небес на землю. Однак вона має ще одну суттєву ознаку, без якої стає недіяльною: «Ця ознака — взаємність у любові. Бог шукає взаємності від людини», — зазначив архиєрей.

Блаженніший Святослав зауважив, що сьогодні, у свято Різдва Богородиці, Пречиста Діва Марія народилася як та, яка першою вповні відповіла Богові на дар Його любові. «Вона є тією, яка вчить нас Бога не страхатися, не боятися, але любити. Тому сьогоднішнє свято відкриває новий період літургійного року, відкриває нам таємницю справжніх, істинних взаємин, до яких Бог кличе кожного з нас», — пояснив Патріарх.

Глава Церкви ствердив, що в сучасному світі для нас особливо важливе свято Різдва Пресвятої Богородиці, яке кличе нас навчитися любити та відповідати взаємністю. За його словами, ми тільки тоді зрозуміємо, що означає бути спасенним, коли навчимося будувати стосунки любові, а Богові відповідати взаємністю.

Окрім цього, Отець і Глава УГКЦ нагадав, що цього дня Церква та Україна відзначають сумну дату — 80-ті роковини акції «Вісла», під час якої понад мільйон українців було депортовано з етнічних земель.