Єпископи, духовенство і вірні у США молитовно попрощалися з владикою Василем Лостеном

26 вересня 2024, 12:37 166

21–23 вересня відбувалися похоронні відправи за упокій душі владики Василя, який відійшов у вічність 15 вересня 2024 року після нетривалої хвороби в лікарні м. Стемфорд.

Про це йдеться на сайті Філадельфійської архиєпархії.

У суботу, 21 вересня, у каплиці семінарії Святого Василія відбувалося прощання з покійним з 16:00 по 20:00. О 17:00 був відслужений парастас.

У неділю, 22 вересня, прощання продовжилося з 10:00 по 20:00 в тій же каплиці. Об 11:00 відбулася Божественна Літургія, а о 17:00 — ще один парастас.

У понеділок, 23 вересня, тіло владики було перевезено на цвинтар Святого Духа. Об 11:00 в церкві Святого Андрія була відслужена похоронна Літургія, після чого відбувся похід до місця поховання на цвинтарі Святого Духа.

На похороні владики Василя Лостена митрополит Борис Ґудзяк наголосив на важливості його внеску в життя багатьох людей, зазначивши, що «багато хто, хто близько співпрацював із владикою, згадував про його допомогу».

Митрополит також звернув увагу на те, що, останнє слово покійного — це слово воскресіння.

«Наша Літургія та молитви в ці дні просякнуті глибоким усвідомленням людської немочі, тління, грішності та зла у світі, спричиненим людьми. Проте одночасно ми маємо справу з неймовірною вірністю, любов’ю, милосердям, прощенням і близькістю живого Бога», — зазначив митрополит.

«Ми співаємо в мінорному ключі, але не плачемо, бо владика Василь отримав великий дар довгого життя та служіння, у якому вмів сказати „дякую“ і „перепрошую“», — додав він.

Митрополит Борис також акцентував, що сьогодні світ як ніколи потребує свідків. Він згадав, як владика Василь не боявся виходити за межі звичного. «Він вважав, що треба виходити з нашого гетто. Ми маємо такий скарб у нашій Церкві, який треба відкривати для наших братів і сестер», — зазначив митрополит.