Делегація з Австрії особисто передасть Вифлеємський вогонь миру українським дітям

12 грудня 2022, 16:52 107

13 грудня, на свято Святого апостола Андрія Первозванного, делегація з Австрії передасть Вифлеємський вогонь миру до Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, де його прийме єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца, діти військових, загиблих героїв і вимушених переселенців. Опісля присутні помоляться разом за мир в Україні.

У коментарі для пресслужби Львівської архиєпархії настоятель Гарнізонного храму о. Тарас Михальчук розповів, що від початку повномасштабної війни у храмі відчувають велику підтримку міжнародної спільноти різних країн, зокрема австрійської.

За словами священника, у липні, на храмовий празник, Гарнізонний храм зустрічав делегацію з Австрії, яку очолив архиєпископ Зальцбурга та президент Австрійської Єпископської Конференції Франц Лакнер.

«У різдвяний час австрійці звернулися з ініціативою передати Вифлеємський вогонь безпосередньо до нашого храму. Це гарний плід співпраці й особливий жест їхньої підтримки українців, зокрема родин загиблих військових, військовослужбовців і вимушених переселенців. Для нас це символ дружби і знак підтримки Австрії України», — пояснив о. Тарас.

«Отож завтра, 13 грудня 2022 року, о 12:00 австрійська делегація прибуде до храму, де владика Володимир разом із дітьми військових, загиблих військових і переселенців, у присутності військовослужбовців отримає вогонь. Відтак буде звершена спільна молитва за мир в Україні», — додав настоятель Гарнізонного храму.

Впродовж різдвяного посту вогонь перебуватиме у храмі, звідки всі охочі зможуть його взяти.

Також військові капелани завезуть вогонь миру на передову, де на Різдво разом із молитвою передадуть його військовим.

Символічно, відповідно до традиції передачі Вифлеємського вогню миру, його в Україні прийматиме архиєрей разом з українськими дітьми.

Як повідомляють на сайті телерадіокомпанії ORF, ця традиція народилася у студії в 1986 році. Відтоді щороку дитина з Австрії вирушає до Вифлеєму, де запалює вогонь, привозить його до Австрії, а звідти він розповсюджується Європою. Цьогоріч до Вифлеєму їздила 12-річна дівчинка.

Цікаво, що Папа Франциск отримає вогонь 14 грудня.

Пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ