«Борітеся — поборете…»: у Краківці відбувся молитовно-просвітницький вечір пам’яті новітнього Героя України Степана Чолача

26 вересня 2023, 16:27 66

У неділю, 24 вересня 2023 року, за участю єпископа-помічника Львівської Архиєпархії владики Володимира відбувся вечір пам’яті новітнього Героя України Степана Чолача у смт Краківець, який загинув під час російсько-української війни.

Владика Володимир разом з адміністратором парафії Святого Миколая у Краківці о. Ярославом Заричанським і духовенством звершив Молебень до Пресвятої Богородиці.

Під час моління архиєрей звернувся з духовним словом до родини загиблого героя та мешканців смт Краківець.

«Коли ми пригадуємо Страсну п’ятницю 2022 року у Краківці, то пам’ятаємо, що тут були змішані відчуття, адже ми супроводжували до вічності нашого героя — Степана Чолача. Ми стереотипно свідомо чи підсвідомо звикли говорити, що герої не вмирають. Але ми були свідками того, що герої вмирають. Але, вмираючи, вони воскресають. Краковецька Страсна п’ятниця згодом перейшла у воскресіння. Цим воскресінням ще тодішньої страсної п’ятниці є цей день, який є святом життя», — зазначив єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

«Степан Чолач сьогодні воскресає в нашій пам’яті, уяві й молитві. Думаю, що найперше він є перед очима пані Оксани, дітей, родини, а також нас усіх тут присутніх, які його знали. Можливо, не завжди з ним поділяли думки чи він — з іншими людьми, бо людина має право мати свою думку. Кінцево він віддав найдорожче — своє життя за нас, за наше майбутнє», — додав архиєрей.

Також владика Володимир нагадав, що думка про перейменування площі іменем новітнього героя виникла ще в день похорону, вона стала мрією і цього дня нарешті здійснюється.

«Маємо ще другу мрію, щоб пані Оксана нас зібрала на родинну коляду», — нагадав владика Володимир.

«Тут, у Краківці, — каже архиєрей, — домінує Воскресіння. Тут живуть люди, свідомі християни. Тут живуть ті, які вміють берегти пам’ять, стараються бути оптимістичними, добрими людьми. Вони також заангажовані соціально в нашу спільну перемогу, знають і розуміють, чим є наша рідна Церква. Бо Церква — це також наша рідна мати».

«Тому сьогодні також маємо продовження наших молінь, чим увінчаємо пам’ять про нашого новітнього місцевого Героя — Степана Чолача. Він не є з далекої історії, він — один із нас. Ми, коли переходитимемо цю площу, будемо дотикати його особисто», — сказав владика Володимир.

Відтак архиєрей освятив пам’ятний знак на площі імені новітнього героя та пам’ятник на місці поховання.

Завершився вечір «Борітеся — поборете…» рефлексіями дружини загиблого героя п. Оксани Чолач під музично-молитовний супровід у Народному домі, частуванням і спілкуванням.

за матеріалами пресслужби Львівської архиєпархії УГКЦ