«Бог завжди на боці невинної жертви», — Блаженніший Святослав зустрівся з архиєпископом Берліна

9 вересня 2024, 16:17 387

9 вересня 2024 року в Берліні Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся з архиєпископом Берліна Гайнером Кохом. У зустрічі також взяв участь владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії.

Владика Богдан Дзюрах, архиєпископ Гайнер Кох та Блаженніший Святослав

Під час зустрічі обговорювали важливі питання служіння Церкви українському народові, якому російський агресор відібрав право на існування, а також душпастирства українців у Німеччині, зокрема новоприбулих.

Блаженніший Святослав висловив подяку архиєпископу Кохові за його особисту підтримку українців, які були змушені шукати прихисток від «жахливої і богохульної війни» в його дієцезії. За його словами, у Берліні знайшли пристановище 95 тисяч українців. «Дякую, що ви відкрили свої серця для наших людей. Будь ласка, передайте нашу вдячність вашим священникам і вірним. Надзвичайна солідарність німецького народу є знаком автентичної християнської культури і віри», — зазначив Глава УГКЦ.

Обговорюючи важливість Церкви у зціленні ран, завданих війною, Блаженніший Святослав закцентував, що Церква в Україні, відповідно до рішень Синоду, активно працює над їх лікуванням. «Ми не були готові до такого виклику, тому вчимо священників і монашество працювати із травмою», — пояснив він.

У цьому контексті Предстоятель відзначив велику підтримку німецьких католиків, зокрема подякував за діяльність Благодійного фонду «Реновабіс», підтримка якого стала ключовою у відновленні структур УГКЦ в Україні після виходу з підпілля.

Блаженніший Святослав відзначив важливу роль Церкви в підтримці народу, який став жертвою російської агресії, і проповідуванні надії під час війни.

«Сила Церкви полягає в її непохитній вірі в обітницю Бога, що Він „пригнобленому чинить правосуддя, дає хліб голодним, визволяє в’язнів, захожих захищає, підтримує сироту й удову“ (Пс. 146, 7.9). Бог завжди на боці невинної жертви. Отже, Він із нами, Він стоїть з нами», — ствердив Блаженніший Святослав.

Він також наголосив, що сила Церкви в її вірі в те, що, зрештою, добро переможе зло, а правда візьме гору над брехнею. «Християни і віруючі люди в Україні покликані бути джерелом надії і розради для тих, хто переживає великі випробування і шукає солідарності та підтримки», — додав Глава УГКЦ.

Архиєпископ Гайнер Кох поділився зворушливими спогадами про перші зустрічі з українськими біженцями на вокзалі Берліна. «Один із наметів на вокзалі, де приймали українців, був наповнений пасхальними співами. Коли одна з жінок дізналася про загибель свого чоловіка на війні, спільний спів тієї пасхальної пісні став відповіддю на її трагедію. Цей момент залишився в моїй пам’яті і вплинув на наше подальше служіння», — розповів архиєпископ.

Архиєпископ Кох також зазначив, що Католицька Церква в Берліні із 9 % католиків у регіоні є «місіонерською, яка взаємно себе підтримує, щоб разом залишатися у вірі». Він наголосив, що присутність глибоко віруючих українців має дуже важливе значення. «У ситуації війни не йти від Бога, але залишатися глибоко віруючими — це мене завжди дуже зворушує. Відносно легко вірити в Бога, коли все добре, але коли все промовляє проти Нього, залишатися Йому вірними — це справжнє свідчення віри. І саме цього ми вчимося від українських християн», — сказав він.

Архиєпископ запевнив, що архидієцезія Берліна й надалі підтримуватиме українців і розповів про плани соціального служіння місцевого Карітасу.

Він також відзначив, що присутність українців у Берліні має глибокі історичні корені, згадавши блаженного Петра Вергуна, який служив у Берліні разом із блаженним Бернардом Ліхтенбергом. Архиєпископ подарував Блаженнішому Святославові фотографію, на якій зображені ці два блаженні під час процесії на честь Божого Тіла в 1933 році, останньої перед Другою світовою війною. «Це той зв’язок, яким нас об’єднують наші блаженні», — резюмував архиєпископ Кох.

Нагадуємо, Блаженніший Святослав перебуває із триденним візитом у Німеччині. У вівторок, 10 вересня, Глава УГКЦ як головний спікер виступить на Річній зустрічі німецьких католицьких єпископів із державною владою Німеччини із промовою про ситуацію в Україні та спільну надію на справедливий мир.